معاون وزیر نیرو: طرح توسعه فاضلاب شهر بندرعباس و انتقال پساب به صنایع اقدامی بزرگ است

معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت نیرو گفت: برای رفع معضل پساب فاضلاب شهر بندرعباس همه دستگاه‌ها باید شرکت تامین و توسعه زیر ساخت خلیج فارس را همراهی و حمایت کنند.

به گزارش تیلا نیوز، محسن بختیار صبح امروز ۲۷ اردیبهشت ماه، پس از بازدید میدانی از روند پیشرفت پروژه توسعه و ارتقاء تصفیه خانه فاضلاب بندرعباس در جلسه ای ویژه در جریان اقدامات انجام شده در خصوص طرح بزرگ انتقال پساب فاضلاب شهر به صنایع غرب بندرعباس قرار گرفت.

در این جلسه ابتدا مدیرعامل شرکت تخصصی تامین و توسعه زیر ساخت خلیج فارس با بیان جزئیات و موانع پیش روی طرح، تامین به موقع نقدینگی و ایجاد رویکردی اساسی برای تامین آب صنایع از پساب فاضلاب بجای دریا را بسیار ضروری برشمرد و اظهار کرد: با توجه به شرایط اقتصادی و محیط زیستی الگوی تامین آب طرح‌های بزرگ صنعتی در بندرعباس بجای هزینه های گزاف و شیرین کردن آب شور دریا باید به سمت تعامل با شرکت زیر ساخت و تامین آب پایدار از طریق باز آفرینی پساب فاضلاب شهر سوق داده شود.

شجاعی به تلاش همکاران شرکت زیر ساخت در کاهش آلودگی پساب فعلی ونزدیک کردن ان به شاخصهای استاندارد علی رغم ورودی خارج از ظرفیت و محدودیتهای امکاناتی تصفیه خانه فعلی فاضلاب، اشاره کرد وخواستار توجه جدی وزارت نیرو برای تحقق آرزوی مردم بندرعباس در رفع مشکل تخلیه پساب فاضلاب به دریا شد.

معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت نیرو، طرح توسعه فاضلاب شهر بندرعباس و انتقال پساب به صنایع را طرحی بزرگ و تحول ساز قلمداد کرد و افزود: آنچه امروز بصورت میدانی بازدید کردم و توضیحاتی که همکاران شرکت زیرساخت ابراز داشتند، همه نشان می دهد که کار عظیمی در جریان است و باید ساز و کاری ایجاد کنیم که با تامین نقدینگی و توجیه پذیری اقتصادی در زمان پیش بینی شده به سرانجام برسد.

محسن بختیار اظهار کرد: با توجه به ساختاری که در شرکت زیر ساخت شکل گرفته و سهامداران توانمندی که در اجرای این کار مشارکت کرده اند، اطمینان دارم هدف نهایی محقق خواهد شد و در این مسیر به شکل همه جانبه از شرکت زیر ساخت حمایت کرده و امیدوارم سایر دستگاه‌های مرتبط نیز با درک اهمیت این کار بزرگ حمایت و همراهی داشته باشند.

در این جلسه حمزه پور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان نیز با برشمردن اقدامات انجام شده توسط این شرکت در روند پیشرفت طرح توسعه تصفیه خانه فاضلاب شهر بندرعباس و انتقاب پساب آن به صنایع افزود: درسایه همدلی و هم افزایی دستگاه‌ها شاهد تلاشی همه جانبه برای رفع مشکل مزمن پساب فاضلاب هستیم و امیدوارم با تخصیص مستمر بودجه و تامین منابع مالی کار طبق برنامه و بدون فرصت سوزی به پایان برسد.