جهانگیری خبر داد؛

منتخبان رویداد استعدادیابی «بازی‌سازی» بندرعباس حمایت می‌شوند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با اشاره به برگزاری نخستین رویداد استعدادیابی ملی بازی‌سازی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در بندرعباس گفت: منتخبان این رویداد تا مرحله تبدیل ایده به محصول و دانش‌بنیان شدن، حمایت مادی و معنوی می‌شوند.

به گزارش تیلا نیوز، “اسماعیل جهانگیری” روز جمعه در حاشیه بازدید از محل برگزاری این رویداد، افزود: این دوره با هدف کشف استعدادهای ناشناخته صنعت بازی در مناطق مختلف استان و تربیت نیروی انسانی متخصص مورد نیاز این صنعت؛ به صورت اردوی آموزش بازی‌سازی از ۲۹ دی‌ماه در پارک علم و فناوری بندرعباس آغاز شده و تا چهارم بهمن ماه ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: این دوره آموزشی که ۶ روزه برگزار می‌شود، شامل ۵۰ ساعت آموزش فشرده بازی‌سازی با حضور مربیان حوزه فنی بازی‌سازی است و به شرکت‌کنندگان در آن گواهینامه بازی‌سازی انستیتو ملی بازی‌سازی ارائه می شود و منتخبان تا مرحله تبدیل ایده به محصول و دانش بنیان شدن حمایت می‌شوند.

به گفته جهانگیری شرکت‌کنندگان در این اردو پس از اتمام فرآیند آموزش‌ها در حوزه‌ فنی و تشکیل تیم، در قالب مسابقه بازی‌سازی (گیم‌جم) با یکدیگر رقابت می‌کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: اردوی آموزش بازی‌سازی استان هرمزگان با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، پارک علم و فناوری، سازمان آموزش و پرورش، صدا و سیمای مرکز خلیج فارس، معاونت فضای مجازی سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان، سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس و سازمان فضای مجازی سراج، برای گروه سنی ۱۵ سال به بالا در نظر گرفته شده است.