موفقیت پالایشگاه نفت بندرعباس در کسب عنوان واحد نمونه ملی در سال ۱۴۰۰ / تجلیل رییس جمهور از این واحد نمونه ملی

شرکت پالایش نفت بندرعباس عنوان واحد نمونه ملی در سال ۱۴۰۰ را کسب و از سوی رییس جمهور تجلیل شد.

به گزارش تیلا نیوز، در سی و سومین جشنواره ملی تقدیر از کارگران، گروه‌های کار و واحد های نمونه که در آغاز هفته کارگر در تهران برگزار شد، شرکت پالایش نفت بندرعباس به عنوان واحد نمونه ملی در سال ۱۴۰۰ معرفی و لوح و تندیس این جشنواره از سوی آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، ریاست محترم جمهور به هاشم نامور مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس اهداء شد.

بر اساس این گزارش این جشنواره از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با حضور رییس جمهور، رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صنعت، معدن و تجارت و مسئولان انجمن‌ها و تشکل‌های صنفی کارگران به منظور تشویق نیروهای کار و مولد که اقدامات شایسته در حوزه تولید و نیروی انسانی انجام داده اند برگزار شد که از بین یک هزار و ۹۴۳ واحد صنعتی و خدماتی حاضر در این جشنواره شرکت پالایش نفت بندرعباس عنوان واحد نمونه ملی را کسب کرد.

گفتنی است افزایش بهره‌وری، افزایش راندمان، رعایت اصول بهداشتی و ایمنی، اشتغال آفرینی، توجه به نیروی انسانی و عدالت شغلی، جانشین پروری و توجه به بهبود مهارت نیروی انسانی با دانش افزایی از جمله دلایل انتخاب شرکت پالایش نفت بندرعباس در این جشنواره ملی است.

مدیر عامل شرکت پالایش نفت بندرعباس در حاشیه این مراسم گفت: یکی از مهمترین اقدامات این شرکت در حوزه نیروی انسانی اجرای طرح تبدیل وضعیت نیروهای پیمانکاری بود که در این طرح ۲ هزار و ۱۵۰ نفر نیروی تحت پوشش پیمانکاران در این شرکت به نیروهای قرارداد مستقیم تبدیل وضعیت شدند.

هاشم نامور افزود: اجرای طرح طبقه بندی مشاغل کارکنان قرارداد مدت موقت شرکت پالایش نفت بندرعباس نیز از دیگر اقدامات صورت گرفته برای بهبود و ارتقاء زیرساخت های حوزه منابع انسانی و با نگاه ویژه به نیروی انسانی به عنوان سرمایه های اصلی شرکت بود که به عنوان نخستین شرکت در سطح وزارت نفت در شرکت پالایش نفت بندرعباس با موفقیت اجرا شد.

وی حفظ و ارتقای کرامت انسانی، برابری و عدالت، علمی کردن مدیریت منابع انسانی، افزایش بهره وری کارکنان، افزایش نقش منابع انسانی در توسعه شرکت که خود منجر به اشتغال و جذب جوانان بومی استان خواهد شد، بومی سازی و ایجاد رفاه در چارچوب مقررات را از جمله اولویت های اصلی سیاست های کلیدی شرکت پالایش نفت بندرعباس در حوزه توسعه منابع انسانی عنوان کرد.

شرکت پالایش نفت بندرعباس با تامین بیش از ۱۵درصد از انرژی مورد نیاز کشور نقش قابل توجهی در چرخش اقتصاد و توسعه کشور دارد.