ناپایداری های وضعیت جوی و دریایی در هرمزگان

امروز ناپایداری‌هایی در وضعیت جوی و دریایی پیش بینی می‌شود.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، براساس اعلام اداره کل هواشناسی هرمزگان، دریا تا ساعات بعدازظهر با افزایش باد‌های شرقی متلاطم پیش بینی می‌شود. در ساعات شب وزش باد‌های جنوب غربی در تنگه هرمز و خلیج‌فارس مورد انتظار است.

بنابراین توصیه می‌شود شناور‌های سبک و صیادی جهت تردد ایمن احتیاط‌های لازم را در نظر داشته باشند.

آسمان استان صاف تا قسمتی ابری، در ساعات صبح همراه با مه رقیق صبحگاهی در سواحل و جزایر و در ساعات بعدازظهر با افزایش ابر در مناطق مستعد و ارتفاعات استان، احتمال رگبار پراکنده و موقتی باران و رعد و برق پیش بینی می‌شود.

در ساعات بعدازظهر و شب در پاره‌ای نقاط مرکزی و مناطق ساحلی تنگه هرمز که شرایط بارشی مهیا نیست وقوع باد نسبتا شدید و گردوخاک موقتی و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست.

از امروز، با تشدید باد‌های ۱۲۰ روزه سیستان در شرق کشور، در مناطق شرقی استان هرمزگان نیز افزایش سرعت باد‌های شمال شرقی با احتمال بروز گردوخاک، کاهش رطوبت نسبی، افزایش خشکی هوا و افزایش محسوس دما در طول روز پیش بینی می‌شود. این شرایط به تناوب تا اوایل هفته پیش رو تداوم خواهد داشت.

به لحاظ دمایی تا اوایل هفته پیش رو، افزایش محسوس دما و ماندگاری هوای گرم در سطح استان مورد انتظار است که در شرق استان بدلیل کاهش رطوبت نسبی و افزایش خشکی هوا محسوس‌تر خواهد بود.

بنابراین توصیه می‌شود، از قرارگیری در معرض نور مستقیم خورشید در ساعات گرم روز و تردد‌های غیرضرور در زمان غبارآلود شدن هوا خودداری شود. همچنین تنظیم دما و رطوبت گلخانه‌ها و دامداری‌ها با توجه به تنش دمایی، صرفه جویی در مصرف آب و برق مورد توجه قرار گیرد.