نتایج نهایی آزمون کاردانی ویژه دانشگاه فنی و حرفه‌ای اعلام شد

رییس سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام ‌نتایج نهایی آزمون کاردانی ویژه دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی سال ۱۴۰۱ در رشته‌های تحصیلی با آزمون و پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی خبر داد.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از ایرنا از روابط عمومی سازمان سنجش آموز کشور، عبدالرسول پورعباس با اعلام این خبر گفت: در آزمون‌ کاردانی ویژه دانشگاه فنی ‌و حرفه‌ای‌ امسال از تعداد ۱۰۳ هزار و ۳۵۹ هزار داوطلب شرکت کننده تعداد ۶۲ هزار و ۴۴۹ داوطلب با آزمون و ۴۰هزار و ۹۱۰ داوطلب در رشته های بدون آزمون نام نویسی کردند.

وی افزود: در آزمون کاردانی ویژه دانشگاه فنی و حرفه‌ای ۱۴۰۱بیش از ۷۸ هزار نفر پذیرفته شده اند که از این تعداد حدود ۴۳ هزار داوطلب از طریق رشته‌های با آزمون و بیش از ۳۵ هزار داوطلب از طریق رشته‌های صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش شدند.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد: داوطلبانی‌ که‌ اسامی‌ آنها به‌ عنوان‌ پذیرفته‌شدگان‌ نهایی‌ این آزمون اعلام‌ شده‌، لازم است برای اطلاع از تاریخ و مدارک لازم برای ثبت‌نام علاوه بر مطالعه دقیق اطلاعیه مندرج در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش، در تاریخ ۶ مهرماه ۱۴۰۱ به درگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه فنی و حرفه ای یا موسسه آموزش عالی محل قبولی مراجعه کنند.

پورعباس یادآور شد: کارنامه علمی داوطلبان هم زمان با اعلام نتیجه در درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان منتشر شده است.