نتیجه اولیه کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ منتشر شد

کارنامه اولیه آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ در درگاه الکترونیکی www.sanjesh.org منتشر شد.

سازمان سنجش آموزش کشور نتیجه اولیه آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ را اعلام کرد.

به گزارش تیلا نیوز، کارنامه اولیه آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ در درگاه الکترونیکی www.sanjesh.org منتشر شد.

در کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ تعداد ۶۳۶ هزار و ۵۹۷ نفر ثبت نام کردند که از این تعداد ۳۳۴ هزار و ۶ نفر زن و ۳۰۲ هزار و ۵۹۱ نفر مرد هستند. به عبارت دیگر ۵۲ درصد داوطلبان را زنان و ۴۸ درصد را مردان تشکیل می دهند.

بعد از اعلام نتیجه اولیه آزمون که امروز دوشنبه هشتم شهریورماه منتشر شد، تعداد ۴۰۶ هزار و ۴۲۷ نفر مجاز به انتخاب رشته شدند که از این تعداد ۲۲۰ هزار و ۱۷۰ نفر زن و ۴۶ درصد مرد هستند.

ظرفیت پذیرش در تمامی دوره های مورد پذیرش بدون در نظر گرفتن ظرفیت پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی تعداد ۱۳۶ هزار و ۶۹۱ اعلام شده است.

تعداد کل رشته‌های امتحانی، ۱۳۱ کد رشته امتحانی بود و آزمون در سه، نیم روز در روزهای ششم تا هشتم مردادماه برگزار شد.

آن ‌دسته از داوطلبانی که مجاز به ‌انتخاب رشته شدند، علاوه بر مشاهده کارنامه‌ بر اساس برنامه زمانی و اطلاعیه مندرج در سایت سازمان سنجش، نسبت به مشاهده و دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره ۲) آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ اقدام و پس از مطالعه دقیق ‌آن، نسبت به‌ انتخاب حداکثر ۱۰۰ کد رشته محل از میان کد رشته امتحانی مجاز یا دوره های مجاز به انتخاب رشته اقدام و نسبت به ثبت کد رشته محل های انتخابی به ترتیب اولویت علاقه در فرم انتخاب رشته اینترنتی اقدام کنند.

🔸نحوه انجام گزینش اولیه

گزینش اولیه و نهایی داوطلبان بر اساس نمره کل حاصل از ۸۰ درصد نمره آزمون و ۲۰ درصد معدل تراز شده دوره کارشناسی با رعایت دیگر ضوابط مربوط انجام خواهد شد.

استخراج و اعلام فهرست معرفی‌شدگان چند برابر رشته‌های خاص برای آزمون‌های تشریحی، عملی، مصاحبه، علمی و… و. و اعلام اسامی چند برابر ظرفیت در دهه سوم شهریور ماه اعلام خواهد شد.

شروع انجام آزمون های تشریحی و مصاحبه و… ارگان ها و رشته‌های خاص از هفته آخر شهریور ماه لغایت اواسط مهرماه طبق برنامه زمانی که اعلام خواهد شد انجام می گیرد.

استخراج و اعلام فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ در اواخر مهرماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود.