نماینده بندرعباس: روند ساخت مسکن ملی کُند است

نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی گفت: روند فعلی ساخت مسکن ملی در کشور کُند است و باید وزیر راه و شهرسازی در این زمینه پاسخگو باشد.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از فارس ، منصور آرامی صبح امروز در یک اظهار نظر رسانه‌ای عنوان کرد:براساس مشاهداتی که صورت گرفته، هنوز ساخت و سازی آنچنانی که در حد یک میلیون مسکن و حتی پایین تر از آن باشد، صورت نپذیرفته است.

به گفته وی، دولت تاکید دارد که زمین مناسب برای تولید چهار میلیون مسکن در کشور را فراهم کرده است ولی در حال حاضر یک سال و اندی از عمر دولت می گذرد و اما هنوز افتتاح مسکنی را مشاهده نکرده‌ایم و اگر چه کلنگ احداث مسکن در برخی از نقاط به زمین زده شده اما باید پیشرفتی نیز در اجرای طرح‌ها مشاهده کنیم و برخی از پروژه‌ها در پیشرفت ویژه‌ای باشند اما این را مشاهده نمی‌کنیم.

این عضو کمیسیون عمران مجلس خاطرنشان کرد: در زمینه تولید مسکن با کمبود جدی مواجهیم و مردم از این ناحیه بشدت در فشار هستند و لذا باید تولید مسکن در کشور سرعت جدی بگیرد و یکی از دلایلی که بر تفکیک وزارت راه و شهرسازی به دو وزارتخانه راه و شهرسازی تأکید داریم، همین مسأله ضرورت تمرکز ویژه بر تولید مسکن در کشور است تا یک وزارتخانه و ساختار مشخصی در کشور متمرکز بر این نیاز مردم شود.

وی از عملکرد بانک‌ها نیز در این زمینه انتقاد کرد و بیان داشت: پیرو قانون جهش تولید مسکن، بانکها باید ۲۰ درصد از منابع خود را در بخش مسکن هزینه کنند که متاسفانه این منابع تخصیص پیدا نمی کند و پروژه‌ها زمین‌گیر شده‌اند.

آرامی گفت: اگر وضعیت طرح ملی مسکن به این شکل پیش برود، مجلس مجبور است تا اقدامات نظارتی خود را به طور ویژه پیگیری کند و از ابزارهای لازم در این زمینه از تذکر و طرح سوال و … استفاده کند.