نماینده هرمزگان در مجلس: وزیر راه باید پاسخگوی سوانح جاده ای هرمزگان باشد

نماینده هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصادفات جاده ای در هرمزگان گفت: وزیر راه باید پاسخگوی سوانح جاده ای هرمزگان باشد.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از مهر، احمد مرادی عصر شنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان نیز با اشاره به افزایش جان باختگان حوادث رانندگی برون شهری اظهار داشت: از ابتدای نوروز تاکنون حدود ۲۰نفر فقط در جاده کهورستان لار کشته شده اند و این در حالیست که بارها درباره پرترافیک و نایمن بودن این مسیر تذکر داده ایم.

مرادی خاطرنشان کرد: جای این سوال باقیست که چرا به این جاده مهم که ردیف بودجه مصوب هم دارد توجه نمی شود. مدیران استان در این زمینه‌ تلاش کرده‌اند اما حل مسائل و مشکلات هرمزگان در حوزه راه‌های فرعی و اصلی نیازمند توجه ملی در سطح وزارتخانه است.

مرادی متذکر شد: بافت های فرسوده بندرعباس نیز یکی دیگر از دغدغه های مهم است و با وجود گفته های فراوان تاکنون اتفاق خاصی نیفتاده است.

عضو مجمع نمایندگان هرمزگان ادامه داد:خدمات دهی به ساکنان پروژه های مسکن مهر نیز یکی دیگر از مسائل مهم است و مردم در این بخش هم تاکنون صبوری زیادی از خود نشان داده اند.

ندادن مطالبات پیمانکاران فسادزاست

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس پرداخت نشدن بدهی دولت به پیمانکاران حوزه راه و شهرسازی را برای نمایندگان بسیار نگران کننده توصیف و اضافه کرد: شرمنده پیمانکارانی هستیم که کار خود را انجام داده اند ولی برای گرفتن مطالبات خود با مشکل مواجه شده اند.

به گفته مرادی محصور شدن مطالبات پیمانکاران به دلیل نداشتن نقدینگی آسیب های زیادی دارد که افزایش فساد اداری یکی از آنهاست.

مرادی بیکاری ، فرسودگی ماشین آلات و کاهش کیفیت کار را از دیگر آسیب های ناشی از پرداخت نشدن مطالبات پیمانکاران دانست و گفت: در مواردی دیده شده که برای اجرای یک طرح ، ۱۵بار مناقصه برگزار شده اما کسی شرکت نکرده است.