نماینده ولی فقیه در هرمزگان: مرزنشینان ما را با طرح رزاق توانمند کنید/ هرمزگانِ کنار دریا تشنه است

نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس خطاب به رئیس‌جمهور گفت: مرزنشینان ما را با طرح رزاق توانمند کنید.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از فارس، حجت‌الاسلام محمد عبادی‌زاده نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس عصر امروز در جلسه نخبگان، علما، خانواده‌های شهدا و ایثارگران و جمعی از اقشار مردم با آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور اظهار داشت: دغدغه‌های ایشان را نسبت به هرمزگان دیدم و شنیدم و خیالمان بابت توجه ایشان به پیشرفت هرمزگان راحت است.

وی افزود: مشکل فقر استان موضوع بسیار مهمی است چرا که در سال ۹۷ رتبه سوم فقر کشور را داشتیم اما در سال اخیر رتبه اول را دارد.

امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه ظرفیت بالای هرمزگان زیبنده این وضعیت نیست، گفت: مردم هرمزگان انتظار دارند در حوزه‌های عالی کشور در لایه‌های بالاتر حضور داشته باشند و ما نیروهای خوبی داریم و از آنها استفاده کنید.

عبادی‌زاده افزود: فعال‌سازی بازارچه‌های مرزی و ظرفیت قانونی کالاهای ملوانی فراهم شود.

وی ادامه داد: در حوزه بهداشت و سلامت بسیاری از مردم ما با وضعیت غم‌انگیزی به یزد و شیراز و تهران می‌روند و از شما می‌خواهیم وضعیت درمان استان ارتقا پیدا کند.

عبادی‌زاده تصریح کرد: هرمزگانِ کنار دریا تشنه است و در بسیاری از مناطق با تانکر آبرسانی می‌شود و ما انتظار داریم فکری شود.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان با بیان اینکه مرزنشینان ما را با طرح رزاق توانمند کنید، افزود: توسعه سواحل مکران مورد تاکید رهبری معظم انقلاب است و تاسیس سریع‌تر سازمان توسعه سواحل مکران انجام گیرد.

وی افزود: تردد خودروهای مناطق آزاد هم خبر خوشی باشد که از سوی شما به مردم ما داده شود.

عبادی‌زاده در پایان گفت: استفاده از ظرفیت هرمزگانی‌ها در صنعت موجود در استان بیشتر شود و تاسیس دانشگاه صنعتی و علوم و فنون دریایی سوغات سفر شما باشد.