نماینده ولی فقیه در هرمزگان: نخبگان هرمزگان در مدیریت‌های ملی به‌کارگیری شوند

نماینده ولی فقیه در هرمزگان گفت: این استان نخبه پرور بوده و انتظار می‌رود این نخبگان در سطوح مختلف مدیریتی ملی همچون سایر استان دیده شده و به‌کار گرفته شوند.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین محمد عبادی زاده روز دوشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان فارس اظهار داشت:‌ به‌کارگیری این نخبگان که برآمده از مردمان بسیار نجیب و با سعه‌ صدر، آگاهی و درک بالای سیاسی هستند منافع بسیاری خواهد داشت.

وی با بیان اینکه خدمتگزار چنین مردمی بودن را برای خود توفیق می‌دانم، ادامه داد: هرمزگان دارای ظرفیت های بالقوه و بالفعل بسیاری بوده و با این ظرفیت‌های متعدد می‌تواند با بهره‌مندی از آن‌ها نقش ملی ایفا کند.

وی اشاره کرد:‌ دسترسی به هر چهار نوع شبکه‌های حمل‌ونقلی (هوایی، ریلی، زمینی و دریایی) با نقش‌های فرا استانی و ملی، وجود ۱۴ جزیره بزرگ و کوچک با عملکردهای مختلف تجاری، گردشگری، اقتصادی، همجواری با کشورهای جنوب خلیج فارس، استقرار دو منطقه آزاد تجاری-صنعتی (قشم و کیش) و چهار منطقه ویژه اقتصادی (بندر شهید رجایی؛ منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس، منطقه ویژه اقتصادی کشتی سازی خلیج فارس و منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان، استقرار صنایع بزرگ مانند کشتی سازی خلیج فارس و صنایع فراساحل ایران) وجود سیمان خمیر و قشم برخی از ظرفیت‌های هرمزگان را شامل می‌شود.

امام جمعه بندرعباس اضافه کرد: دارا بودن ۲ پالایشگاه بزرگ نفت، پالایشگاه گاز، صنایع آلومینیوم و فولاد، بندرهای چندمنظوره فعال تجاری، از جمله بندر شهید رجایی به عنوان مهم‌ترین بنادر جمهوری اسلامی ایران که به تنهایی بیش از ۵۵ درصدد صادرات و واردات و ۷۰ درصدد ترانزیت بندرهای کشور را برعهده دارد هم بخشی دیگری از این ظرفیت‌هاست.

نماینده ولی فقیه در فارس هم در این دیدار اظهار داشت: ان‌شاءالله هرمزگان به واسطه علمایی چون شما که هم دغدغه دین و هم دغدغه مردم را دارید جلال و شکوه خود را حفظ کند.

لطف‌الله دژکام ادامه داد: امیدواریم با توجه به ظرفیت‌های بسیار هرمزگان، سایر بستر های مغفول مانده هم دیده بشود.