نماینده ولی فقیه در هرمزگان: نگذاریم کشور با کاهش فرزندآوری تهدید شود

نماینده ولی فقیه در هرمزگان گفت: ساختار فرهنگی کشور نیاز به یک بازسازی انقلابی دارد و این حرف بسیار مهمی است که نباید مورد غفلت واقع شود.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام محمد عبادی‌زاده صبح امروز (۱۳ شهریورماه) در جمع خبرنگاران، با اشاره به نقش و جایگاه امام سجاد (ع) به ترویج اندیشه حسینی، تربیت نیرو، افشاگری مسائل سیاسی جامعه خودش و زنده نگهداشتن عاشورا، اظهار کرد: کادرسازی برای مکتب آینده اهل بیت از جمله دیگر اقدامات ارزنده امام سجاد (ع) است که هسته اصلی دانش‌آموختگان مکتب امامین باقر از تلاش‌های فکری و اندیشه امام سجاد بدست آمد.

وی با گرامیداشت یاد شهید رییسعلی دلواری و ایستادگی وی در برابر انگلیس، افزود: این روز، روز مبارزه با استعمار انگلستان است و مردم عزیز ایران هرگز قحطی دوران استعمار پیر انگلیس را فراموش نخواهند کرد که ۹ میلیون ایرانی از جمعیت ۲۰ میلیونی ایران بر اثر قحطی جان باختند و فیلم یتیم‌خانه ایران نمایشی از گوشه‌ای از جنایات استعمارگران پیر انگلیسی بر علیه ملت ایران است.

امام جمعه بندرعباس خاطرنشان کرد: توطئه انگلیس تکه پاره کردن ایران بود اما به فضل خدا قدرت بازیافته ملت ایران را شاهد هستیم.

حجت‌الاسلام عبادی‌زاده یاد و خاطره همه شهدای ۱۷ شهریور را نیز گرامی داشت و بیان کرد: چه انسان‌های پاکی در این مسیر انقلاب اسلامی قربانی شدند و باید قدر این خون‌ها را بدانیم که برای انقلاب ما چه خون‌هایی نثار شده است.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود به موضوع ایران قوی که رهبر معظم انقلاب اسلامی مورد تأکید دارند، اشاره و گفت: موضوع جمعیت جوان نباید در جامعه مورد غفلت قرار گیرد چرا که یکی از مهم‌ترین بخش‌های ایران قوی آن است که در زمینه جمعیت جوان برنامه داشته باشد. فرعون برای سرکوب بنی اسراییل پسران آنان را می‌کشت تا آنان را در ید قدرت خویش حفظ کند. یکی از منابع قدرت ما نسل جوان بالنده است چرا که کشور پیر نمی‌تواند کشوری قدرتمند باشد.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان ادامه داد: نگذاریم کشور ما که رو به قوی شدن است، با کمبود فرزندآوری دچار تهدید شود. رهبر معظم انقلاب ۴۰ بار روی مسأله افزایش جمعیت تأکید دارند و نگاهی به آمارهای سال‌های اخیر نشان می‌دهد که ما نسبت به این کلام رهبری دچار غفلت هستیم.

عبادی‌زاده اضافه کرد: نرخ باروری باید افزایش، موانع ازدواج از جلوی جوانان برداشته شود و سن ازدواج در کشور کاهش پیدا کند که مضرات آن را باید در جای خودش بررسی کرد. تسهیلات فرزندآوری را باید افزایش داده تا دولت به آنان کمک کرده و توانمندسازی جمعیت را مورد توجه قرار دهیم.

امام جمعه بندرعباس با اشاره به تذکرات رهبر معظم انقلاب به دولت سیزدهم، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند که ساختار فرهنگی کشور نیاز به یک بازسازی انقلابی دارد و این حرف بسیار مهمی است که نباید مورد غفلت واقع شود. حوزه فرهنگ ما دچار اشکالاتی هم در حوزه اجرا و هم در حوزه است و وضع قوانین فرهنگی دچار کاستی‌هایی است به طوری که در حوزه مشخص کردن مسؤولیت‌ها عملا یک وضعیت مناسبی حاکم نیست و باید مجلس در این زمینه وارد شود.

وی، حملات فرهنگی دشمن به ملت ایران را نیز مورد اشاره قرار داد و گفت: فقدان و یا کمبود نظریات فرهنگی برای حل مشکلات در این بستر احساس می‌شود و شکاف بین نسلی نیز بدلیل بی توجهی به همین مسأله است و چاره کار آن است که ساختار فرهنگی کشور در دولت سیزدهم به طور جدی مورد توجه قرار گیرد وساختار سازی فرهنگی بر پایه استقلال فرهنگی و هویت ملی بنانهاده شود و هر دستگاه در این میان نقش و جایگاه و مسؤولیت خود را بداند.