هرمزگان، گران‌ترین مسیر هوایی کشور/ نرخ بلیت هواپیمای بندرعباس – تهران ۲ میلیون تومان شد

در قیمت‌گذاری جدید بلیت پروازهای داخلی، در حالی که افزایش ۲۹ درصدی قیمت بلیت‌ها مصوب شده بود اما نرخ بلیت بندرعباس - تهران با ۴۵ درصد افزایش قیمت بدون احتساب عوارض و مالیات یک میلیون و ۹۰۷ هزار تومان اعلام شده است.

فارس نوشت: انجمن شرکت‌های هواپیمایی قیمت جدید بلیت پروازهای داخلی را اعلام کرد.

بر این اساس قیمت بلیت مسیر بندرعباس – تهران که به طور متوسط یک میلیون و ۳۲۰ هزار تومان بود به یک میلیون و ۹۰۷ هزار تومان افزایش یافته و احتمالا با احتساب عوارض و مالیات به بیش از دو میلیون تومان خواهد رسید.

🔸نرخ های جدید اعلام شده از سوی انجمن شرکت های هواپیمایی

این در حالی است که اعلام شده بود بلیت هواپیما ۲۹ درصد گران شده اما در مسیر بندرعباس این میزان افزایش، حدود ۴۵ درصد بوده است.

نرخ بلیت بندرعباس – ابوموسی ۸۴۸ هزار تومان، بندرعباس – رشت ۱ میلیون و ۹۴۳ هزار تومان، بندرعباس – تبریز نیز یک میلیون و ۹۶۴ هزار تومان شده است.

این ارقام بدون عوارض و مالیات است و سایت های فروش بلیت هواپیما نرخ بلیت را در هفته جدید در مسیر تهران – بندرعباس به دو میلیون و ۱۰۰ هزار تومان افزایش داده اند.

دوری هرمزگان از مرکز کشور سبب شده تا با نگاهی به نرخ بلیت ها، گران ترین نرخ ها مربوط به پروازهای متنهی یا از مبدا هرمزگان باشد.

این افزایش نرخ در حالی صورت می گیرد که عملا در کیفیت پروازها و فاصله بین صندلی ها اتفاق خاصی رخ نمی دهد و تنها مردم عادی که ممکن بود گاهی به اضطرار از هواپیما برای تردد استفاده کنند، به سمت قطار و اتوبوس سوق پیدا کنند و مجبور باشند برای رسیدن به پایتخت تا ۲۴ ساعت در راه باشند