هرمزگان رتبه اول واکسیناسیون علیه کرونا در کشور

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: با تلاش‌ها و مجاهدت صورت گرفته در استان هرمزگان به خصوص توسط دانشگاه علوم پزشکی، هرمزگان در رتبه اول واکسیناسیون در کشور قرار گرفته که برای استان موجب افتخار است.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از فارس، احسان کامرانی سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری هرمزگان امروز با اشاره به روند کاهشی ابتلا، بستری و فوت ناشی از کرونا در هرمزگان، بر لزوم پرهیز از عادی انگاری تاکید کرد و افزود: رعایت بسیار جدی شیوه نامه‌های بهداشتی به خصوص استفاده از ماسک به عنوان یک اصل اساسی در پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا باید همواره مورد توجه همگان قرار گیرد.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با اشاره به افزایش چشمگیر ورود مسافر به استان هرمزگان در تعطیلات نوروز امسال نسبت به سال گذشته، افزود: با توجه به حجم جمعیت بسیاری که وارد استان شده‌اند، نظارت‌ها بر رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی به خصوص در اماکن گردشگری و تفریحی، بازارها، محل‌های حضور و تردد مسافران و وسایل حمل و نقل عمومی تشدید شود و همچنان با جدیت صورت گیرد.

کامرانی، اتصال بنادر، فرودگاه ها، راه آهن و پایانه‌های مسافربری به سامانه ایران من برای بررسی وضعیت واکسیناسیون افراد جهت صدور بلیط را بسیار مهم برشمرد و بر لزوم انجام دقیق این فرآیند تاکید کرد.

وی گفت: غربالگری کارکنان در خصوص وضعیت ابتلا به کرونا پس از پایان تعطیلات نوروز و بازگشت به محل کار نیز موضوع بسیار مهمی است که باید در دستور کار قرار گیرد تا از شیوع این ویروس در محیط‌های کار جلوگیری شود.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با تاکید بر لزوم توجه جدی مردم به تزریق دُز سوم واکسن کرونا، افزود: همچنین با توجه به بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها از چهاردهم فروردین ماه، برای واکسیناسیون دانش آموزان در مدارس نیز تدابیری اتخاذ شود.