هشدار به مصرف کنندگان و خریداران روغن موتور: فاکتور معتبر بگیرید

افراد عادی در چنین مواردی قادر به شناسایی روغن‌های اصلی نیستند، اما مراکز تعویض روغن و کارشناسان می‌توانند جنس تقلبی را از غیر تقلبی و اصلی تشخیص دهند.

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صمت هرمزگان اعلام کرد: شهروندان در هنگام خرید و یا تعویض روغن موتور، خودروی خود حتما فاکتور معتبر دریافت کنند.

به گزارش تیلا نیوز، عبدالرضا پیروی منش ظهر امروز (۱۱ شهریورماه) در جمع خبرنگاران، افزود: شهروندان در هنگام خرید و یا تعویض روغن موتور خودروی خود، فاکتور معتبر فروشگاه با مشخصات کامل روغن خریداری شده دریافت کنند.

وی تاکید کرد: با توجه به حضور بازرسان سازمان در سطح بازار و آشنایی کامل با انواع برندهای داخلی و خارجی، چنانچه روغن‌موتور تقلبی وجود داشته باشد به راحتی قابل شناسایی است و بر این اساس متقلبان، روغن‌های تقلبی و زیرپله‌ای را در جاده‌های برون‌شهری، خارج از شبکه و دور از دسترس بازرسان، توزیع می‌کنند که نیاز است شهروندان دقت بیشتری در این خصوص داشته باشند.

پیروی منش ادامه‌داد: افراد عادی در چنین مواردی قادر به شناسایی روغن‌های اصلی نیستند، اما مراکز تعویض روغن و کارشناسان می‌توانند جنس تقلبی را از غیر تقلبی و اصلی تشخیص دهند.

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صمت هرمزگان یادآور شد: با توجه به شیوع ویروس کرونا، خرید و فروش روغن‌موتور خودروها نیز گاها مجازی شده و بر این اساس، احتمال اینکه برخی افراد فریب خورده و در فضای مجازی روغن‌موتور تقلبی دریافت کرده باشند، بیشتر شده است.