همه رودخانه‌های فصلی میناب و رودان سیلابی شده‌اند/ مردم از تردد غیرضرور بپرهیزند

فرمانداران میناب و رودان از سیلابی شدن همه رودخانه‌های فصلی این دو شهرستان خبرداده و از مردم خواسته‌اند از ترددهای غیرضرور بپرهیزند.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، مجید سلحشور ظهر امروز در بیان آخرین وضعیت شهرستان میناب در پی بارش‌های سیلابی اخیر عنوان کرد: از تمام مناطق شهری و روستایی میناب خبر می‌رسد که همه رودخانه‌های فصلی بدلیل بارش شدید باران در بالادست شهرستان میناب طغیان کرده‌اند.

وی افزود: بارش در جنوب استان کرمان بسیار شدید بوده و رواناب‌ها در حال رسیدن به هرمزگان هستند و همین مسأله موجب شده تا بسیاری از رودخانه‌های فصلی و مسیل‌ها مملو از سیلاب باشد.

فرماندار میناب از مردم عاجزانه خواست تا از تردد غیرضرور بپرهیزند.

سلحشور همچنین با بیان این که تاکنون ۱۱۰۰ نفر از اهالی روستاهای در معرض سیل از جمله مازغ بالا، مازغ پایین و تمبک اسکان اضطراری داده شده‌اند، عنوان کرد: همکاری سپاه و هلال احمر در انتقال دام و اسباب و وسایل مردم بسیار گسترده بوده است.

سرپرست فرمانداری رودان نیز با اعلام هشدار نارنجی در این شهرستان از بارش‌های شدید در ساعات آینده در این شهرستان خبر داد و گفت: در رودان نیز رودخانه‌های فصلی به جریان افتاده‌اند و چون سیل از بالادست در حال ورود به رودخانه‌ها برای ریختن به دریا است لذا از مردم تقاضا داریم به هیچ وجه به سیلاب در حال عبور از آبنماها نزنند و بی‌مهابا از این سیلاب‌ها عبور نکنند چرا که شدت سیلاب‌ها بدلیل همراه بودن با گل و لای بسیار بالاست.