هنرنمایی دانش‌آموز بندرعباسی با ساخت ماکت خودرو با امکان کنترل از راه دور +عکس

دانش آموز خلاق هنرستان سید محمود طالقانی آموزش و پرورش ناحیه ۲ بندرعباس موفق شد در سالی که مقام معظم رهبری با نام « تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین» نامگذاری کردند با کمترین امکانات کار طراحی و ساخت خودرو انجام دهد.

به گزارش تیلا نیوز؛ محمد امین رستمی هنرجوی پایه یازدهم رشته تعمیر و موتور برق خودرو موفق شد با ابتکار و خلاقیت خود و حمایت خانواده و کادر اجرایی و آموزشی آموزشگاه با کمترین امکانات کار طراحی و ساخت خودرو را به پایان برساند.

محمد امین رستمی در رابطه با طراحی ساخت این خودرو، اظهار کرد: بدنه این خودرو به صورت کلی با کارتن و مقوای ضخیم در مدت دو ماه با همکاری هنرآموزان هنرستان ساخته شده است.

وی افزود: در ساخت این خودرو تلاشم بر این است تمام امکانات و آپشن های به روز دنیا در آن استفاده شود.

این دانش آموز خلاق در ادامه تصریح کرد: در این خودرو با استفاده از وسایل و قطعات الکترونیکی مانند موتور برقی، درب جعبه عقب، کاپوت جلو و آینه دو طرف همراه با چراغ راهنما به صورت برقی و کنترلی، دارای سیستم صوتی و روشنایی با استفاده از چراغ های نور بالا، پایین و مه شکن و … بکار رفته است.

این جوان پرتلاش یادآور شد: با حمایت دولت و مسئولان سعی دارم با ایده های نو در ادامه کار خود به پیشرفت ها و ابتکارات روز دنیا برسم.

ماکت‌ ساخته شده، در واقع نمونه کوچک شده یک خودروی واقعی بوده که قرار است هم امکان کنترل از راه دور و هم از تمام امکانات و آپشن های به روز دنیا در آن استفاده شود.

گفتنی است، سید هادی حسینی مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو بندرعباس طی مراسمی با حضور علی البرز، معاون آموزش متوسطه این مدیریت و مدیر هنرستان سید محمود طالقانی ناحیه دو ضمن تبریک این افتخار و آرزوی تندرستی و موفقیت در پیشبرد اهداف پیش رو و تمامی مراحل زندگی با اهدای لوح تقدیر و هدایا از این مبتکر خلاق و خوش ذوق قدردانی کردند.