واحد ۳ بخار نیروگاه بندرعباس وارد مدار تولید شد

سرپرست معاونت بهره برداری نیروگاه بندرعباس گفت: واحد۳ بخار نیروگاه بندرعباس پس از رفع محدودیت‌های تولیدی به منظور بالا بردن سطح آمادگی و افزایش تولید ۲۷۰ مگاواتی برق به شبکه سراسری پیوست.

به گزارش تیلا نیوز، مهدی مرادی، با اعلام این خبر افزود: واحد ۳ بخار این نیروگاه، که پس از خروج از پیش تعیین شده از مدار خارج شده بود، پس از ۵۵ ساعت تلاش فشرده و شبانه‌روزی کارکنان تعمیرات مکانیک و بهره‌برداری به مدار تولید بازگشت.

وی خاطرنشان کرد: در تعمیرات این واحد ، عملیات تست هیترها، تمیزکاری کندانسور و رفع نشتی از بویلر، غواصی زیر دریا به واسطه تمیزکاری C.W.PUMP شماره ۵ و ۶ با موفقیت انجام و به‌ مرحله بهره‌برداری رسید.

سرپرست معاونت بهره برداری نیروگاه بندرعباس با اشاره به تخصص و تجارب متخصصان این نیروگاه و صنعت برق کشور در تعمیرات واحدهای نیروگاهی خاطر نشان کرد: تولید برق مطمئن ،ایمن و پایدار، جز بامراقبت‌های اصولی ،بهره‌برداری صحیح و تعمیرات به موقع میسر نمی شود که در این نیروگاه با انجام تعمیرات واحد ۳ بخار به‌وقوع پیوست.

مرادی در پایان خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی واحد ۳ بخار در نیروگاه بندرعباس ۲۷۰ مگاوات‌ساعت برق به شبکه سراسری افزوده شد.

نیروگاه بندرعباس دارای ۴ واحد ۳۲۰ مگاواتی بخار و ۲ واحد گازی ۲۵ مگاواتی نقش مهمی در پایداری برق جنوب شرق کشور ایفا می کند.