واکسیناسیون ۳۰ درصدی فرهنگیان در کمتر از یک هفته

میزان نوشت: مدیر کل دفتر تندرستی و سلامت وزارت آموزش و پرورش، گفت‌: به طور میانگین در حدود ۳۰ درصد فرهنگیان درکل کشور تا به امروز واکسینه شده اند.

به گزارش تیلا نیوز، محمدمحسن بیگی مدیر کل دفتر تندرستی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با میزان در مورد واکسیناسیون فرهنگیان گفت: به طور میانگین در حدود ۳۰ درصد فرهنگیان درکل کشور تا به امروز واکسینه شده اند.

وی ادامه داد: آمار واکسیناسیون در برخی شهرها بالاست، تزریق واکسن در مناطق و شهرهای کوچک رو به اتمام است، زیرا تراکم پایین‌تر است و ظرفیت واکسیناسیون آنجا دچار چالش نیست.

وی در پاسخ به این سوال که واکسیناسیون فرهنگیان تهرانی به کندی صورت می‌گیرد، گفت: استان‌ها با هم متفاوت است ما در برخی استان‌ها تا ۶۰ درصد پوشش واکسینه را هم داشتیم، وزارت بهداشت اعلام کرده است که تا ۲۵ مرداد مرحله اول واکسیناسیون فرهنگیان به اتمام خواهد رسید، اما با توجه به اینکه هنوز کمتر از ۲۰ درصد از فرهنگیان تهرانی واکسینه شده اند این احتمال وجود دارد که این زمان تمدید شود.

محسن بیگی اظهار کرد: در این طرح همه عواملی که با مدرسه در ارتباط هستند از جمله خدمتکاران و رانندگان سرویس مدارس تحت پوشش واکسیناسیون قرار می‌گیرند و با توجه به تصمیم استانداری‌ها در پایگاه‌های مشخص شده برای واکسیناسیون یا در خود مدارس واکسینه می‌شوند.

وی در پایان در مورد این موضوع که آیا واکسیناسیون فرهنگیان نیز بر اساس اولویت سنی است، گفت: این موضوع نیز در اختیار استان‌ها قرار داده شده است، اما صرفا اولویت پذیرش معیارهای سنی نیست و بر اساس لیستی که در اختیار وزارت بهداشت قرار داده شده است واکسیناسیون انجام می‌گیرد.