وزیر بهداشت: تعداد بیماران سرپایی کرونایی ۴ برابر شد / نگران امیکرون هستیم

وزیر بهداشت با بیان اینکه در چند روز اخیر تعداد بیماران سرپایی کرونا در کشور تقریبا، ۴ برابر افزایش پیدا کرده که نگرانی زیادی برای ما ایجاد کرده است، گفت: تزریق دوز سوم واکسن کرونا باید به سرعت انجام شود زیرا نگران اومیکرون هستیم.

تسنیم: وزیر بهداشت با بیان اینکه در چند روز اخیر تعداد بیماران سرپایی کرونا در کشور تقریبا، ۴ برابر افزایش پیدا کرده که نگرانی زیادی برای ما ایجاد کرده است، گفت: تزریق دوز سوم واکسن کرونا باید به سرعت انجام شود زیرا نگران اومیکرون هستیم.

بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آیین تجلیل از بانوان پزشک جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به پرسشی درباره استقبال مردم از دوز سوم واکسن کرونا و همچنین وضعیت اومیکرون در کشور، گفت: متأسفانه آن طور که ما فکر می‌ کردیم از تزریق دوز سوم استقبال نشده و نزدیک به ۲۱ تا ۲۲ درصد واکسیناسیون دوز سوم انجام شده است؛ تزریق دوز سوم باید به سرعت انجام شود چراکه نگران اومیکرون هستیم.

وی با بیان اینکه در چند روز اخیر تعداد بیماران سرپایی کرونا در کشور تقریباً ۴ برابر افزایش پیدا کرده که نگرانی زیادی ایجاد کرده است، اظهار کرد: با توجه به اینکه واکسن در مراکز واکسیناسیون وجود دارد، امیدواریم مردم برای دریافت واکسن به مراکز اعلام شده مراجعه و استقبال کنند تا ان‌شاءالله بتوانیم‌ این مرحله را پشت سر بگذاریم.

در کشورهای اروپایی و آمریکایی وضعیت بیماری بسیار بد است

عین‌اللهی ادامه داد: در کشورهای اطراف ما، در اروپا و آمریکا وضعیت بیماری بسیار بد است؛ آیت‌الله رئیسی که به روسیه رفته بودند در جلسه ستاد ملی کرونا اعلام کردند اوضاع بیماری در روسیه هم بسیار بد بوده و میزان گرفتاری مردم و مرگ‌ومیر بالا است؛به لطف خدا در کشور ما فعلاً وضعیت‌ خوب است اما باید وضعیت خوب را نگه داریم و ادامه پیدا کند که لازمه آن، این است که مردم برای دریافت واکسن اقدام کنند.

وزیر بهداشت همچنین در ادامه درباره وضعیت بازگشایی‌ها در کشور هم توضیح داد: همانطور که اعلام شده با رعایت تهویه مناسب و حفظ فاصله، بازگشایی می‌تواند انجام شود و اگر احتمال مشکل وجود داشته باشد، ممکن است ستاد ملی کرونا تصمیم دیگری اتخاذ کند؛ فعلا بازگشایی با شرایط اعلام شده در حال انجام است.