وزیر کار: ایجاد یک میلیون فرصت‌ شغلی درسال۱۴۰۱ / بنگاه‌های اقتصادی فعال می‌شوند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از افزایش سطح جذب نیروی انسانی در بنگاه‌های اقتصادی فعال و ایجاد یک میلیون فرصت‌شغلی در سال جاری خبر داد.

به گزارش تیلا نیوز، حجت الله عبدالملکی ظهر جمعه در حاشیه بازدید از مجتمع فولادسازی، بیان داشت: صبا فولاد خلیج‌فارس یکی از مجموعه‌های صنعتی مهم است و با اقداماتی که صورت گرفت و تلاش برای استفاده از روش‌های مدیریت جدید توانسته ایم فقط در اسفندماه تولید این مجتمع را ۲۰ درصد افزایش دهیم.

وی افزود: اشتغال و رفع فقر برنامه‌های مهم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال ۱۴۰۱ است و در محورهای اشتغال و رفاه مردم در بخش معلولان و کمک به رفع فقر برنامه‌ریزی‌هایی شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: با توجه به اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی سال ۱۴۰۱ را سال «تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین» نامگذاری کرده‌اند برنامه‌ریزی برای تحقق شعار سال در دستور کار قرار می‌گیرد لذا در سال جاری یک میلیون فرصت شغلی در سرفصل‌های مختلف در کشور محق می‌شود.

وی خاطرنشان‌کرد: برای افزایش سطح اشتغال در جامعه یکی از برنامه‌های اصلی‌ای که داریم افزایش جذب نیروهای انسانی در واحدهای افتصادی فعال است که در دستورکار وزارت‌تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار می‌گیرد.