استاندار هرمزگان برای واگذاری زمین طرح جوانی جمعیت ضرب‌العجل تعیین کرد:

پایان تیرماه آخرین فرصت واگذاری بیش از ۶۰۰۰ زمین طرح جوانی جمعیت در هرمزگان

استاندار هرمزگان، در جلسه ستادجمعیت و فرزند آوری هرمزگان، اظهار کرد: مهمترین برنامه کشور جبران پنجره جمعیتی و سیاست‌های غلط دهه‌ی هفتاد است.

🔺 عکس تزیینی است

به گزارش تیلا نیوز، مهدی دوستی استاندار هرمزگان عصر یکشنبه، ۲۷خرداد، با اشاره به اهمیت تکریم و تشویق در طرح فرزندآوری، تأکیدداشت: علاوه بر سیاست های تشویقی در نظر گرفته شده لازم است برنامه های تکریم خانواده‌های دارای سه فرزند و بیشتر نیز با استفاده از تجربیات جهانی ارائه شود.

استاندار هرمزگان با اشاره به گزارش مدیرکل مسکن و شهرسازی استان در خصوص واگذاری زمین طرح جوانی جمعیت، افزود: باتوجه به ۸۵۵۹ متقاضی ثبت نام شده، واگذاری ۱۸۶۵ قطعه ممکن است مردم را در اجرای طرح دچار تردید طرح کند و باید برای اطمینان خاطر مردم برنامه ریزی شود تا پایان تیرماه مابقی قطعات نیز به‌طور کامل واگذار شود.

دوستی همچنین مشوق های ویژه کارمندان دولت دارای سه فرزند و بیشتر را نیز مهم دانست و عنوان کرد: همه دستگاه‌های اجرایی موظفند طرح دورکاری کارمندان باردار، کاهش ساعت کاری مادران دارای فرزند شیرخوار و سایر مشوق ها را بطور کامل انجام دهند.

نماینده عالی دولت در ادامه بر ایجاد مهدکودک ها ویژه فرزندان مادران شاغل و اولویت واگذاری منازل سازمانی به کارمندان دارای سه فرزند و بیشتر نیز تأکید کرد.

در این نشست دانشگاه علوم‌پزشکی و ثبت احوال استان نیز گزارشی از وضعیت نرخ باروری، کاهش مرگ و میر زنان باردار به‌ عنوان شاخص بین‌المللی توسعه، عملکرد مرکز نفس و نرخ رشد موالید استان به تفکیک شهرستان‌ها ارائه کردند.