تابستان امسال؛

پایداری شبکه برق هرمزگان با کاهش ۱۰ درصدی مصرف از سوی مشترکان محقق می شود

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان با تاکید بر رعایت الگوی مصرف از سوی مشترکان، گفت: در صورتی که مشترکان خانگی ۱۰ درصد در ساعت اوج بار کاهش مصرف داشته باشند، می توان شرایطی ایجاد کرد که تابستان امسال را با حداکثر پایداری شبکه سپری کنیم.

به گزارش تیلا نیوز، محمد کریمی اظهار داشت: استان هرمزگان دارای ۷۲۵ هزار مشترک برق خانگی، اداری، تجاری، صنعتی و کشاورزی است که هم اکنون حدود ۷۰ مصرف برق استان به دلیل استفاده از وسایل سرمایشی همچون کولرهای گازی به بخش خانگی اختصاص دارد.

وی ادامه داد: با توجه به گرم شدن هوا و استفاده مشترکان از وسایل سرمایشی، می‌طلبد که شهروندان همانند سال‌های گذشته در فصل گرما مدیریت مصرف برق را در اولویت برنامه‌های خود قراردهند.

کریمی با بیان اینکه با گرم تر شدن هوا ، مصرف روزانه برق نیز در هرمزگان افزایش می یابد، بیان داشت: امیدواریم با اجرای تغییر ساعات کاری ادارات، بار شبکه در ساعت های بعداز ظهر کاهش یابد و از شهروندان خواستاریم در ساعت اوج مصرف (۱۳ تا ۱۷) از وسایل پرمصرف کمتر استفاده کنند و با قراردادن دمای کولر بر روی ۲۴ تا ۲۶ درجه به مدیریت مصرف کمک کنند.

این مقام مسوول ابراز داشت: مصرف برق مشترکان پرمصرف به طور مستمر کنترل می‌شود که در صورت افزایش بی رویه مصرف، برق آن‌ها در ساعات اوج بار قطع خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: تمام مراکز حساس استان هرمزگان که از مولدهای برق اضطراری استفاده می کنند، موظف هستند دستگاه های خود را در حالت آماده به کار قرار داده تا در مواقع نیاز از برق تولیدی مولدها استفاده کنند.

کریمی تصریح کرد: از نیمه اردیبهشت برنامه های جلب مشارکت مشترکین در قالب برنامه پاسخگویی بار برای واحدهای تجاری، صنعتی و کشاورزی آغاز می شود و مشترکانی که در ساعات اوج بار تابستان با این شرکت همکاری کنند از پاداش مصرف برخوردار می شود.

وی اظهار داشت: انرژی برق کالایی است که با هزینه بسیار زیاد تولید و در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد و این موضوع باعث شده با افزایش مصرف برق، هزینه تولید نیز افزایش یابد.

این مقام مسوول تاکید کرد: اولویت نخست شرکت توزیع برق هرمزگان عبور از پیک بار تابستان با کمترین خاموشی است که با ادامه این روند (گرما) پیش بینی می شود بار شبکه در ماه های آینده روند صعودی بسیار بالایی داشته باشد که برای مدیریت صحیح پیک بار نیازمند همراهی مشترکان در ساعات اوج مصرف هستیم.