پرواز هواپیمای تزئین شده «اکسپو ۲۰۲۰» در آسمان دبی+ تصویر

روز گذشته هواپیمای غول پیکر تزئین شده به شعار اکسپو ۲۰۲۰ در آسمان دبی و در کنار برج خلیفه به پرواز در آمد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، آسمان دبی روز گذشته شاهد پرواز هواپیمای غول پیکر «ایرباس ای-۳۸۰» بود که منظره‌ای زیبا را در کنار برج خلیفه به نمایش درآورد.

هواپیمای غول پیکر «ای-۳۸۰» با شعار «دبی اکسپو» و در راستای برگزاری نمایشگاه جهانی «اکسپو ۲۰۲۰» در کنار برج خلیفه، بلندترین برج جهان پرواز کرد.

همچنین دفتر رسانه‌ای دبی در حساب توییتری خود، تصاویری از این هواپیما را که به رنگ‌های زیبا و مختلف رنگ آمیزی شده بود را منتشر کرد.

این در حالی است که معاون رئیس ارتباطات نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ دبی اعلام کرد این نمایشگاه در ده روز نخست آغاز به کار خود، شاهد حضور ۴۱۲ هزار نفر بوده است. او همچنین گفت بازدید کنندگان از ۱۷۵ ملیت متفاوت بودند.

اکسپو ۲۰۲، یک نمایشگاه جهانی به میزبانی دبی است که از ۱ اکتبر ۲۰۲۱ تا ۳۱ مارس ۲۰۲۲ به مدت ۱۸۱ روز با شرکت ۱۹۲ کشور برگزار می‌شود. در ابتدا قرار بود نمایشگاه در اکتبر ۲۰۲۰ برگزار شود؛ اما به دلیل شیوع کرونا، این رویداد جهانی یک سال به عقب افتاد. نمایشگاه‌های اکسپو به عنوان سومین رویداد مهم و بزرگ جهان پس از جام جهانی فوتبال و المپیک شناخته می‌شوند و لقب المپیک فرهنگی را به خود اختصاص داده‌اند.

این نمایشگاه‌ها به صورت دوره‌ای و به میزبانی کشور‌های مختلف برگزار می‌شوند که در این میان، میزبانی اکسپو ۲۰۲۰ را کشور امارات و شهر دبی به عهده دارد.