پزشک خیر تبریزی که تاکنون بیش از ۴۰۰۰ عمل رایگان انجام داده است

یک جراح و چشم پزشک خیر اهل تبریز تاکنون بیش از ۴ هزار عمل رایگان در نواحی مختلف کشور انجام داده است.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از ایسنا، دکتر بهنام غفارزاده، متخصص و جراح چشم که سال ۱۳۵۲ در تبریز متولد شد و از سال ۱۳۸۶ کار طبابت را آغاز کرد که از همان سال با همکاری بسیج جامعه پزشکی درمان رایگان بیماران را نیز شروع کرد.

او تاکنون حدود ۴۰ هزار جراحی چشم انجام داده که ۲۰ هزار مورد آن در بیمارستان دولتی و بقیه در بیمارستان‌های نظامی و صحرایی بوده و بیشترین تعداد عمل در یک روز مربوط به جراحی‌های یک بیمارستان صحرایی است که در عرض یک روز ۶۷ عمل چشم انجام شده است.

او همچنین ۴ هزار عمل رایگان چشم در نواحی مختلف کشور انجام داده و حتی گاهی اوقات هزینه‌ی رفت‌وآمد بیماران را نیز پرداخت می‌کند.

دکتر غفارزاده اکنون در بیمارستان ابرکوه یزد مشغول به ویزیت رایگان بیماران است.

او به ایسنا می‌گوید: با توجه به درخواست‌های مکرر مردم و خیرین ابرکوه و طی هماهنگی‌های انجام شده، چهار روز در این منطقه خواهیم بود و به مردم آن خدمت‌رسانی خواهیم کرد.

او ادامه می‌دهد: در طی این سه روز، ۵۰۰ ویزیت و ۲۰ مورد ارائه عینک رایگان و بیش از ۵۰ جراحی داشتیم و همچنین دو پزشک حرفه‌ای با تیم کامل اتاق عمل نیز ما را همراهی می‌کنند.

غفارزاده خاطرنشان می‌کند: بیمارستان ابرکوه از تجهیزات بالایی برخوردار است؛ به گونه‌ای که بسیاری از دستگاه‌های آن، چندین سال است که بلااستفاده مانده‌اند و اگر چند سال دیگر نیز می‌گذشت، اسقاطی و به درد نخور می‌شدند.

او اضافه می‌کند: ما از طرف هیچ ارگانی نیامده ایم و فقط به نیت خدمت‌رسانی به مردم فعالیت می‌کنیم.

او در خصوص عمده بیماری‌های چشمی مردم این منطقه متذکر می‌شود: با توجه به کویری بودن منطقه و ازدیاد گردوخاک، خشکی چشم، زخم قرنیه و آب مروارید از جمله عمده بیماری‌هایی هستند که مردم این منطقه را درگیر کرده است.

این متخصص و جراح چشم یادآور می‌شود: از مسئولین دانشگاه یزد درخواست می‌کنم، تعدادی چشم پزشک ماهر به این منطقه ارسال کنند تا مردم آن از نظر هزینه و خطرات جاده‌ای مشکلی نداشته باشند.

به گزارش ایسنا، او تاکید می‌کند: خدمت‌رسانی به مردم وظیفه ما است، ما چهار روز در اختیار مردم این منطقه خواهیم بود، اما مشکلات آنها طی این چند روز حل نمی‌شود و به چند متخصص چشم احتیاج دارد.