پنجمین قهرمانی متوالی ایران در جام باشگاه‌های آسیا/ این بار فولاد سیرجان

فولاد سیرجان موفق شد برای پنجمین دوره متوالی قهرمانی را برای ایران نگه دارد. در دوره قبلی تیم شهرداری ورامین قهرمان شده بود.

فولاد سیرجان با شکست العربی قطر فاتح رقابت‌های والیبال قهرمانی جام باشگاه‌های آسیا شد.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از ایرنا، تیم والیبال فولاد سیرجان از ساعت ۱۵ به وقت تهران در فینال مسابقات جام باشگاه‌های آسیا در تایلند به مصاف تیم العربی قطر رفت و موفق شد در پایان با نتیجه سه بر یک به برتری برسد و عنوان قهرمانی این دوره از رقابت‌ها را به خود اختصاص دهد.

این اولین قهرمانی فولاد سیرجان در این رقابت‌ها بود که به دست آمد.

در سوی مقابل العربی به دنبال دومین قهرمانی پس از ۹ سال بود که به آن نرسید و برای چهارمین بار نایب‌قهرمان شد.

نماینده شایسته کشورمان در ست‌های اول، سوم و چهارم به ترتیب با نتایج ۲۵ – ۱۹، ۲۵ – ۲۳ و ۲۵ – ۲۲ پیروز شد و تنها در دست دوم با حساب ۲۵ بر ۲۱ شکست خورد. شاگردان سعید رضایی‌دوست در دور گروهی نیز موفق شده بودند نماینده قطر را از پیش رو بردارند.

نکته جالب توجه این است که خوان سیچلو، مربی و آنالیزور اسبق تیم ملی والیبال ایران هدایت العربی را به عهده داشت.

نماینده کشورمان تنها تیم بدون شکست این دوره از مسابقات نام گرفت.

عنوان سومی این دوره از مسابقات به تیم بوروستنیسک قزاقستان رسید که موفق شد با نتیجه سه بر صفر از سد تیم ناخون چاسیمای تایلند بگذرد و تیم میزبان را از ایستادن روی سکو محروم کند.

تیم‌های گاز جنوب عراق، کاظمه کویت، دایموند فود تایلند، اِی‌جی‌اِم‌کا ازبکستان، ربیسکو فیلیپین و سی‌اِف‌بی سریلانکا نیز رتبه‌های پنجم تا دهم را به خود اختصاص دادند.

مسابقات جام باشگاه‌های آسیا در سال ۲۰۲۰ به دلیل شیوع ویروس کرونا برگزار نشد.

با این وجود فولاد سیرجان موفق شد برای پنجمین دوره متوالی قهرمانی را برای ایران نگه دارد. در دوره قبلی تیم شهرداری ورامین قهرمان شده بود.

نمایندگان ایران در ۶ دوره از هفت دو ره اخیر عنوان نخست را به خود اختصاص داده‌اند.