پیش‌بینی بارش پراکنده باران در اغلب نقاط کشور

پیش‌بینی‌های آب و هواشناسی نشان می‌دهد در اغلب نقاط کشور شاهد بارش پراکنده خواهیم بود و روز سه شنبه در ارتفاعات البرز احتمال بارش برف وجود دارد.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز سامانه بارش در شرق کشور فعال می باشد و به تدریج در اواخر وقت از مرز های شرقی خارج می شود.

بر این اساس امروز در جنوب استان های بوشهر و فارس، در برخی مناطق هرمزگان و سیستان و بلوچستان، کرمان، شرق یزد، خراسان رضوی، خراسان جنوبی رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد رخ می دهد.

همچنین در شرق سواحل دریای خزر ابرناکی و بارش پراکنده انتظار می رود. شنبه با گذر  موج تراز میامی جو از شمال شرق کشور در خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سمنان و ارتفاعات شرقی البرز همچنین در ارتفاعات استان های هرمزگان، کرمان و شمال سیستان و بلوچستان وزش باد و بارش پراکنده رخ می دهد. یکشنبه در نوار شرقی کشور بارش پراکنده و وزش باد رخ می دهد و به تدریج با شمالی شدن جریان باد روی دریای خزر بارش همراه با وزش باد و کاهش نسبی دما در شرق اردبیل گیلان، مازندران شروع و دریای خزر مواج می شود.

دوشنبه در جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان رگبار پراکنده و وزش باد رخ می دهد. همچنین بارش در سواحل شمالی تشدید شده و با گذر متناوب امواج تراز میانی از نوار شمالی کشور در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل و ارتفاعات البرز مرکزی بارش باران و در ارتفاعات برف انتظار می رود. سه شنبه در شمال غرب، گیلان، دامنه های زاگرس در غرب و دامنه های جنوبی البرز در قزوین و البرز ابرنکانی رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیشبینی می شود. قابل ذکر است طی شنبه و یکشنبه شرق خلیج فارس مواج می باشد.