پیشرفت ۷۰ درصدی بیمارستان محلی درگهان

فرماندار شهرستان قشم از پیشرفت ۷۰ درصدی بیمارستان محلی شهر درگهان که با مشارکت خیرین در حال ساخت است، خبر داد.

به گزارش تیلا نیوز، محمد محمدحسینی صبح امروز یکم خردادماه در بازدید از بیمارستان در حال ساخت شهر درگهان ضمن قدردانی از مشارکت خیرین در تامین زیر ساخت‌های عام‌المنفعه گفت: علاوه بر شهر درگهان، روستاهای هلر، کووه‌ای، گیاهدان و دیگر روستاهای مسیر لافت درگهان، شهر رمکان و روستاهای اطراف از خدمات این مجموعه درمانی استفاده خواهند کرد.

در این بازدید، نماینده خیر با ارائه گزارشی گفت: بیمارستان محلی شهر درگهان با ۲۵۷۰ متر مربع زیر بنا شامل اورژانس، آزمایشگاه، کلینیک تخصصی، رادیولوژی، زایشگاه، دندان پزشکی و اتاق عمل است و یکهزار متر مربع فضای خانه پزشک نیز پیش بینی شده است.

سید یعقوب دریانورد افزود: برای این پروژه با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی تاکنون ۱۳۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

دریانورد، اعتبار کلی مورد نیاز برای اتمام این پروژه را ۲۰۰ میلیارد ریال ذکر کرد.

وی به مشکلات حقوقی پیرامون زمین بیمارستان با سازمان منطقه آزاد در دوره گذشته اشاره و اظهار امیدواری کرد: در دوره جدید مباحث کاملا رفع شود.

فرماندار قشم همچنین از پروژه آسفالت جاده بین روستایی نقاشه_ سلخ در غرب جزیره بازدید کرد و به معاون هماهنگی امور عمرانی و بخشداران ماموریت داد: در حوزه مسوولیتی خود پیشرفت ها و موانع را هفتگی رصد و پیگیری کنند.

گفتنی است آسفالت جاده بین روستایی ساحلی نقاشه _ سلخ به طول ۱۲ کیلومتر با اعتبار ۱۲۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی با ۹۵ درصد پیشرفت در حال انجام است. این جاده مسیر دسترسی مردم به ساحل را هموار می سازد.