کاهش فشار گاز در شمال شرق کشور/ هشدار به مشترکان برای مصرف بهینه

وزیر نفت با تأکید بر اینکه تا این لحظه هیچ‌گونه قعطی گاز در بخش خانگی و تجاری کشور گزارش نشده است، گفت: در استان‌های شمال‌شرقی کشور شاهد کاهش فشار گاز بوده‌ایم که این موضوع هشداری برای مشترکان برای مصرف بهینه است.

به گزارش ایسنا، جواد اوجی با اشاره به سرمای کم‌سابقه طی ۱۰ سال گذشته در سراسر کشور، گفت: دمای هوا در بیش از ۴۶۰ شهر در ۲۷ استان کشور به زیر صفر رسیده است، ضمن آنکه در بعضی از شهرستان‌ها دمای هوا تا منفی ۲۸ درجه نیز رسیده است.

وی با تأکید بر اینکه تا این لحظه هیچ گونه قعطی گاز در بخش خانگی و تجاری کشور ثبت نشده است، افزود: در استان‌های شمال‌شرقی کشور البته شاهد کاهش فشار گاز بوده‌ایم که این موضوع خود هشداری برای مشترکان این استان‌ها برای مصرف بهینه‌تر است.

وزیر نفت که پنج‌شنبه شب با بخش خبری صدا و سیما صحبت می‌کرد، با بیان اینکه همه تدابیر لازم برای حداکثر تولید در بخش‌های بالادستی و پالایشگاهی کشور دیده شده است، اظهار کرد: در هر صورت ما نیاز به همکاری مشترکان گازی در همه بخش‌ها هستیم، زیرا امروز مجموع مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری از روزانه ۷۰۰ میلیون متر مکعب گذشته است.

اوجی بر بهینه‌سازی مصرف گاز و خاموش کردن سیستم‌های گرمایشی غیر ضرور در بخش‌های خانگی و اداری کشور تأکید کرد و گفت: مردم با رعایت دمای ۱۸ تا ۲۱ درجه به خادمان خود در صنعت نفت برای پایداری در گازرسانی به سراسر کشور کمک می‌کنند.

وزیر نفت اعلام کرد: ترکمنستان هم به‌دلیل مشکل گاز در عشق‌آباد، حجم سوآپ گاز به ایران را کاهش داده است.