کاهش ۲ تا ۱۲ میلیون تومانی قیمت ها در بازار خودرو / پراید۱۱۱ به ۱۸۹ میلیون تومان رسید

به اعتقاد نمایشگاه داران خودرو نوسانات قیمت ارز عاملی شده تا برخی دست از کسب سود بیشتر برداشته و اقدام به فروش محصولات خود کنند .

تسنیم: به اعتقاد نمایشگاه داران خودرو نوسانات قیمت ارز عاملی شده تا برخی دست از کسب سود بیشتر برداشته و اقدام به فروش محصولات خود کنند.

بازار خرید و فروش خودرو امروز متاثر از روند کاهشی قیمت ارز شاهد کاهش قیمت ها در انواع خودروها بوده است اما نکته مهم اینجاست در بازار فروشنده بسیاری وجود دارد و خبری از خریدار نیست. به اعتقاد نمایشگاه داران خودرو نوسانات قیمت ارز عاملی شده تا برخی دست از کسب سود بیشتر برداشته و اقدام به فروش محصولات خود کنند اما از آن طرف خریداران به امید کاهش قیمت ها تمایلی به خرید خودرو ندارد .

البته قرار بود براساس وعده وزیر صنعت 26 هزار دستگاه خودرو تا پایان سال راهی بازار شود که اگر این موضوع تحقق پیدا کند به طور حتم ریزش قیمت‌ها در خودروهای داخلی و مونتاژی بیشتر خواهد شد.

بررسی بازار نشان می‌دهد در حال حاضر قیمت خودروهای داخلی و مونتاژی از 2 تا 12 میلیون تومان کاهش پیدا کرده است به عنوان مثال در بازار امروز پراید 111 با قیمت 189 میلیون تومان، ساینا 193 میلیون تومان، تیبا 180 میلیون تومان، کوییک دنده‌ای 195 میلیون تومان، تیبا صندوقدار 171 میلیون تومان و تیبا 2 با قیمت 176 میلیون تومان به فروش می رسد.

علاوه بر این کوییک آر 196 میلیون تومان، سمند ال ایکس 249 میلیون تومان، پژو پارس 265 میلیون تومان، پژو 206 تیپ 2 با قیمت 250 میلیون تومان و پراید 131 با قیمت 176 میلیون تومان مورد معامله قرار می گیرد.