کیش به نخستین شهر بدون کرونا در ایران تبدیل می‌شود؟

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: با پیگیری‌های مستمر از وزارت بهداشت ‌و درمان کشور و با تامین واکسن در نظر داریم کیش را به نخستین شهر بدون کرونای ایران تبدیل کنیم.

تسنیم: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: با پیگیری‌های مستمر از وزارت بهداشت ‌و درمان کشور و با تامین واکسن در نظر داریم کیش را به نخستین شهر بدون کرونای ایران تبدیل کنیم.

جعفر آهنگران اظهار داشت: در پی موافقت وزارت بهداشت و درمان کشور مبنی بر واکسیناسیون ساکنان جزیره کیش، موجی از شادی و امید در میان ساکنان این منطقه ایجاد شده و امیدواریم این جزیره به پایلوت منطقه بدون کرونا در کشور تبدیل شود.

وی ادامه داد: با پیگیری‌های مستمر سازمان منطقه آزاد کیش برای سرعت بخشیدن به تخصیص واکسن از طریق وزارت بهداشت و درمان، خسارت 17 ماهه کسب و کا‌رهای فعالان اقتصادی در این جزیره به ویژه در ‌حوزه گردشگری به پایان می‌رسد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تصریح کرد: با فزونی یافتن آمار مبتلایان به کرونا، مذکرات مهمی را با وزارت بهداشت و درمان با هدف سرعت بخشیدن در تامین واکسن مورد نیاز ساکنان کیش به مرحله نهایی رسانده‌ایم.

وی از کیشوندان خواست با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی ستاد ملی کرونا، نقش اثر‌گذار خودشان را در زمینه مقابله با ویروس کووید 19 به نحو شایسته انجام دهند تا به یاری حق، کادر درمان از فشار بی امان خدمات سخت و طاقت فرسا به بیماران آسوده شوند.

آهنگران تصریح کرد: با دریافت واکسناسیون از سوی تمام رده‌های سنی در کیش که امیدواریم با حمایت وزارت بهداشت به زودی اجرایی شود، ساکنان جزیره باید کماکان شیوه‌نامه‌های بهداشتی ستاد ملی کرونا را با توجه به تردد مهمانان و گردشگران به این جزیره، در دستور کار داشته باشند تا روزی که تمام مردم ایران در برابر این ویروس کشنده، واکسینه شوند.