گرد و خاک در خوزستان اداره ها و بانک ها را تعطیل کرد/ تعطیلی مدارس و دانشگاه ها

ادارات و بانک های استان خوزستان با توجه به ورود توده گرد و غبار بر اساس تصمیم کارگروه اضطرار آلودگی هوا روز دوشنبه ۱۲ اردیبهشت ماه تعطیل شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان با توجه به اعلام اداره‌کل هواشناسی خوزستان مبنی بر افزایش غلظت توده گردوخاک و تصمیم کارگروه اضطرار آلودگی هوا کلیه ادارات و دستگاه‌های خوزستان امروز دوشنبه ۱۲ اردیبهشت‌ماه تعطیل اعلام شد.

بر اساس این گزارش، اداره کل هواشناسی خوزستان ورود توده گرد و خاک از کشور عراق از عصر یکشنبه تا اواخر وقت دوشنبه را پیش بینی کرده است که شامگاه یکشنبه کلیه مراکز اموزشی و مدارس تعطیل اعلام شدند.

شنبه گذشته نیز نوبت صبح مدارس مقطع ابتدایی شهرستان‌های دشت آزادگان، هویزه، حمیدیه، اهواز، کارون و باوی به دلیل وقوع گرد و غبار با تصمیم کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوا تعطیل اعلام شده است.

🔸تعطیلی مدارس و دانشگاه‌های خوزستان

همچنین دبیرکارگروه اضطرار آلودگی هوای خوزستان از تعطیلی همه مقاطع تحصیلی، مراکز آموزشی و دانشگاه‌های خوزستان در روز دوشنبه به دلیل وقوع گرد و غبار خبر داد.

به گزارش ایسنا؛ محمدجواد اشرفی اظهار کرد: با توجه به اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر ورود توده گرد و غبار با غلظت نسبتا بالا در بیشتر شهرستان‌های خوزستان، بر اساس تصمیم کارگروه اضطرار آلودگی هوا و با تایید استاندار خوزستان، دوشنبه (۱۲ اردیبهشت‌ماه) همه مقاطع تحصیلی، مراکز آموزشی و دانشگاه‌ها در خوزستان تعطیل خواهند بود.