با تلاش شورای حل اختلاف زندان بندرعباس؛

یک زندانی از قصاص رهایی یافت

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از رهایی یک زندانی محکوم به قصاص با پیگیری و تلاش اعضای شورای حل اختلاف زندان بندرعباس و اعلام رضایت اولیای دم خبر داد.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از خبرگزاری مهر، علی صالحی اظهار کرد: در راستای سیاست‌های ابلاغی از سوی ریاست محترم قوه قضائیه مبنی بر توجه ویژه به تعیین تکلیف پرونده‌های قصاص از طریق استفاده از ظرفیت‌های شوراهای حل اختلاف، این پرونده قتل عمد به شعبه ویژه شورای حل اختلاف زندان مرکزی بندرعباس ارجاع شد که خوشبختانه با تلاش اعضای این شورا و معتمدین محلی پس از برگزاری جلسات متعدد با حضور طرفین پرونده، منجر به سازش شد.

وی همچنین گذشت اولیای دم در این پرونده را اقدامی درخور تحسین برشمرد و تأکید کرد: اعلام رضایت در این خصوص یقیناً رضایت الهی را به همراه دارد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در خاتمه با تأکید بر اینکه شوراهای حل اختلاف نهادی مردمی و برآمده از بطن جامعه است، اظهار داشت: خوشبختانه در پرتو تدابیر حکیمانه ریاست محترم قوه قضائیه، شوراهای حل اختلاف نقش مؤثری را در حل و فصل منازعات و برقراری صلح و آرامش در مناطق مختلف کشور به ویژه استان هرمزگان ایفا می‌کنند.