بی حرمتی به جامعه رسانه ای در مرکز واکسیناسیون شهید رجایی بندرعباس؛

یک مسئول: با هرگونه هتک حرمت به جامعه رسانه ای هرمزگان برخورد می کنیم

در حالی که بعدازظهر امروز شماری از اهالی رسانه هرمزگان طبق نوبت قبلی قرار بر تزریق واکسیناسیون کرونا در مرکز واکسیناسیون شهید رجایی بندرعباس متعلق به اداره کل گمرک استان هرمزگان داشتند با ممانعت مدیر روابط عمومی این این اداره کل مولجه شدند.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از ایسنا، عصر امروز طی پیامک دریافتی تعدادی از خبرنگاران و عکاسان رسانه های استان هرمزگان از جمله خبرگزاری ایسنا به مرکز واکسیناسیون شهید رجایی بندرعباس متعلق به اداره کل گمرک استان هرمزگان مراجعه کردند و طبق لیست رویت شده در آن مرکز در نوبت تزریق قرار گرفتند اما پس از مدتی مدیر روابط عمومی اداره کل گمرک استان هرمزگان پس از سوالات خارج از حیطه کاری و تماس با برخی افراد با عصبانیت با اشاره به اینکه این مرکز متعلق به اداره کل گمرک استان هرمزگان بوده و خبرنگاران حق تزریق واکسن ندارند، اقدام به بی حرمتی به خبرنگاران و عکاسان حاضر در جمع کرد و با اختلال در روند واکسیناسیون اهالی رسانه سبب شد خبرنگاران و عکاسان حاضر در جمع به نشانه اعتراض این مرکز را ترک کنند.

این اقدام در حالی رخ داد که کادر درمان حاضر با بیان اینکه سهمیه واکسن ارائه شده متعلق به همگان بوده و طبق نوبت اعلامی هرکسی می تواند از تزریق واکسن دریافت کند با این اقدام مدیر روابط عمومی مقابله و در حمایت از جامعه رسانه از ادامه واکسیناسیون در این مرکز خودداری کردند.

در همین خصوص مدیر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری هرمزگان طی تماس با خبرنگار ایسنا و ابراز تأسف بابت این اقدام، افزود: طبق هماهنگی صورت گرفته معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با دستگاه مذکور برخورد کرده و طی تماسی با مدیرکل گمرک استان هرمزگان خواستار عذرخواهی از جامعه رسانه ای استان شد.

فاطمه رکن الدینی با اشاره به اینکه هیچ فردی حق اختلال در روند واکسیناسیون ندارد، خاطرنشان کرد: جامعه رسانه ای در بین جوامع هدف وزارت بهداشت و درمان قرار داشته و طبق سهمیه دریافتی باید واکسیناسیون این قشر زحمتکش انجام شود.

وی با بیان اینکه این اقدام یک مدیر در مجموعه گمرک هرمزگان خلاق اخلاق و دور از ادب بوده و به طور حتم روز شنبه ۱۶ مرداد با حضور در دفتر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان باید جوابگو این اقدامش باشد، عنوان کرد: تا اطلاع ثانوی این مرکز واکسیناسیون تعطیل تا به این اقدام دور از شأن و اخلاق حرفه ای رسیدگی شود.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری هرمزگان در پایان اضافه کرد: امیدوارم در روزهایی که به ۱۷ مرداد روز خبرنگار نزدیک می شویم شاهد پاسداشت این قشر زحمتکش باشیم نه آنکه با این اقدامات سبب دلخوری و ماندن خستگی در تن آن ها شویم.