همزمان با دهه فجر؛

۱۴ طرح حوزه دریایی و بندری هرمزگان به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: همزمان با چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از ۱۴ طرح دریایی و بندری با هزینه سه هزارو ۹۰۵میلیارد ریال و یک پروژه با۸۵۰ هزار یورو بهره‌برداری می‌شود.

به گزارش تیلا نیوز، علی‌رضا محمدی کرجی‌ران روز چهارشنبه در تشریح جزئیات طرح‌های آماده بهره‌برداری در دهه فجر ۱۴۰۰، احداث تاسیسات مخازن نگهداری مواد زائد نفتی، احداث مخازن نگهداری فرآورده‌های نفتی، احداث اسکله تجاری بندر چند منظوره سیریک و ساخت و ساخت و به آب اندازی شناور طنابگیر همیار ۴ را از شاخص‌ترین طرح‌های قابل بهره‌برداری اداره کل بنادر هرمزگان در دهه فجر ۱۴۰۰ اعلام کرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، ساخت و به آب اندازی شناور طنابگیر همیار ۴ را به عنوان یکی از طرح‌های مهم و شاخص قابل آماده افتتاح در دهه فجر امسال اعلام کرد که برای تکمیل آن هزینه شده است.

محمدی‌ کرجی‌ران از دیگر طرح‌های آماده بهره‌برداری در بزرگترین بندر تجاری کشور به هدایت سیلاب اراضی غرب بندر شهید رجایی، تعمیرات اساسی انبار ۲۲ ترانزیت و شبکه برق رسانی به مکنده‌های غلات این بندر، تغییر کاربری یک فروند بارج ۵۰۰ تنی جهت انجام عملیات سوخت رسانی به کشتی‌ها و تعمیرات اساسی و بهره‌برداری از یک فروند کشتی‌ بویه‌گذار اشاره کرد.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی اضافه کرد: احداث ایستگاه آتش نشانی بندر شهید حقانی، تعمیرات اساسی محور C و A مجتمع بندری شهید رجایی، بهره‌برداری از ساختمان خدمات رفاهی و تعمیرات اساسی فاز یک اسکله بندرلنگه و ساخت و بهره‌برداری از اسکله فلزی شناور بخش دیگری از طرح‌های بندری و دریایی قابل افتتاح در چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستند.

وی با بیان اینکه عمده منابع مالی این طرح‌ها از محل اعتبارات داخلی سازمان بنادر و بخشی دیگر نیز از محل سرمایه‌گذاری بخش خصوصی تامین شده است، اظهار داشت: با بهره‌برداری از این طرح ها، برای ۳۹۵ نفر در حین بهره‌برداری اشتغال ایجاد می‌شود.