در دومین روز از رقابت‌ها؛

۱۶ تیم به مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های والیبال ساحلی آسیا راه یافتند

دومین روز از تور آزاد والیبال ساحلی قهرمانی آسیا، امروز سه‌شنبه در بندرعباس برگزار شد و ۱۶ تیم به مرحله یک هشتم نهایی این رقابت‌ها راه یافتند.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از ایرنا، در دومین روز از رقابت‌های تورآزاد والیبال ساحلی آسیا در بندرعباس سه پیروزی و یک حذفی برای تیم ایران رقم خورد.

در این روز تیم ایران سه؛ با ترکیب «سینا شوکتی و عباس پور عسکری» با نتیجه ۲ بر صفر و امتیازات ۲۱ بر ۱۸ و ۲۱ بر ۱۷ مقابل قزاقستان ۲؛ با ترکیب «نور دوس آلداش و کریل گورین» و ایران یک؛ با ترکیب «عبدالحامد میرزاعلی و آرش وکیلی» با نتیجه ۲ بر صفر و امتیازات ۱۳ بر ۲۱ و ۹ بر ۲۱ مقابل استرالیا سه؛ با ترکیب «جاشوآ هووات و جک پیرس» و ایران دو؛ با ترکیب «بهمن سالمی و علیرضا آقاجانی» با نتیجه ۲ بر صفر و امتیازات ۲۱ بر ۱۹ و ۲۱ بر ۱۷ مقابل قطر دو؛ با ترکیب «عبدالله نسیم و محمد ایهاب ذاکی» به پیروزی دست یافتند.

اما در روز دوم این بازی‌ها تیم ایران چهار؛ با ترکیب ضرغام منصوری و حبیب ناصری با نتیجه ۲ بر صفر و امتیازات ۱۳ بر ۲۱ و ۱۱ بر ۲۱ از تیم چین سه؛ با ترکیب «جائو شین لی و جونجی لیو» شکست خورد و از دوربازی‌ها حذف شد.

همچنین تیم‌های قزاقستان یک؛ با ترکیب دیمیتری یاکوولف و سرگئی بوگاتو در برابر هنگ کنگ یک؛ با ترکیب «پوئی لام وانگ و کیفانگ لام» با امتیازات۲۱ بر ۱۰ و ۲۱ بر ۱۲،  تیم  قطر یک؛ با ترکیب «عسام احمد محمود و سیف الدین المجید» در برابر چین دو؛ با ترکیب «یان وی ونگ و چائو وی جو» با امتیازات ۲۱ بر ۱۴ و ۲۱ بر ۱۹، چین یک؛ با ترکیب «لایک جیانگ ها و جیا شین وو» در برابر قزاقستان یک؛ با ترکیب «دیمیتری یاکوولف و سرگئی بوگاتو» با امتیازات ۲۱ بر ۱۴ و ۲۱ بر ۱۹ به برتری دست یافتند.

تیم‌ چین دو؛ با ترکیب «یان وی ونگ و چائو وی جو» مقابل هنگ کنگ دو؛ «کایونگ وان و کینگ وانگ تسه» با امتیازات۲۱ بر ۱۵ و ۲۱ بر ۱۴، استرالیا سه؛ باترکیب «جاشوآ هووات و جک پیرس» برابر هند؛ با ترکیب «نارش تامپرا و کریشنا راجو مودونوری» با امتیازات ۲۱ بر ۱۶ و ۲۱ بر ۱۸، ژاپن دو؛ با ترکیب «کنسوک شوجی و جانپی ایکدا» برابر تایلند دو؛ با ترکیب «پیتهاک تیپجان و پوراوید تائوواتو» با ۲۱ بر ۱۹ و ۲۱ بر ۱۹، چین سه؛ با ترکیب «جائو شین لی و جونجی لیو» برابر تایلند یک؛ با ترکیب «سورین جونگ کلانگ و بانلو ناکپراک هنگ» با امتیازات ۲۱ بر ۱۴ و ۲۱ بر ۱۴و استرالیا یک؛ با ترکیب «توماس هاجز و زاکری شوبرت» مقابل قزاقستان دو؛ با ترکیب «نوردوس آلداش و کریل گورین» و ۱۵ بر ۲۱ و ۱۵ بر ۲۱ همگی با نتیجه ۲ بر صفر مقابل حریفان خود به پیروزی رسیدند.

قرعه‌کشی مرحله یک هشتم نهایی تور آزاد والیبال ساحلی آسیا فردا چهارشنبه ۱۸ آبان ماه انجام می‌شود.

رقابت‌های تورآزاد والیبال ساحلی قهرمانی آسیا با حضور ۲۱ تیم از ۹ کشور آسیایی در زمین ورزشی ساحلی سورو شهرستان بندرعباس مرکز استان هرمزگان در حال برگزاری است و تا ۲۰ آبان ماه جاری ادامه دارد.

در رقابت‌های تور آزاد والیبال ساحلی قهرمانی آسیا تیم‌هایی از کشورهای استرالیا، قطر، هنگ کنگ، ژاپن، قزاقستان، قطر، تایلند، چین و ایران حضور دارند.

ایران با چهار تیم، استرالیا و چین با سه تیم، هنگ کنگ، ژاپن، قزاقستان، قطر و تایلند هر کدام با ۲ تیم و هند نیز با یک تیم در این تور آسیایی حضور دارند و دو تیم عمانی نیز از حضور در این رقابت‌ها انصراف دادند.
به تیم اول تور آزاد والیبال ساحلی آسیا دو هزار و ۵۰۰ دلار، تیم دوم ۲ هزاردلار، تیم سوم یکهزار و ۵۰۰ دلار و تیم چهارم یکهزار دلار جایزه نقدی، تیم‌های پنجم تا هشتم هر کدام ۳۵۰ دلار و تیم‌های نهم تا شانزدهم نیز هر کدام ۲۰۰ دلار پاداش اهدا می‌شود.

رقابت‌های والیبال ساحلی قهرمانی مردان آسیا نیز روزهای ۲۳ تا ۲۷ آبان در شهر بندرعباس برگزار می‌شود.