۲۵۰میلیون تومان برای ساخت واحدهای مسکونی زلزله فین بندرعباس مصوب شد

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هرمزگان گفت: پس از رایزنی مسوولان و مصوبات اخذ شده، سقف تسهیلات واحدهای آسیب دیده مناطق زلزله زده استان برای واحدهای احداثی ۲۵۰میلیون تومان و واحدهای تعمیری ۵۰ میلیون تومان مصوب شد.

به گزارش تیلا نیوز، شهریار نوری زاده چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اثر ۲زلزله شدید عصر یکشنبه ۲۳ آبان ماه، ۳هزارو۳۷۰ واحد مسکونی در هرمزگان خسارت دیدند که از این شمار ۲ هزار و ۱۵۰ واحد نیازمند نوسازی و احداث و مابقی نیاز به تعمیرات دارند.

وی ادامه داد: سقف تسهیلات برای واحدهای احداثی ۲۵۰ میلیون تومان مشخص شده که از این مبلغ ۷۰ میلیون تومان بلاعوض و مابقی تسهیلات بانکی و برای واحدهای تعمیری سقف ۵۰ میلیون تومان مصوب شده که ۲۰ میلیون تومان بلاعوض و مابقی تسهیلات بانکی است.

نوری زاده خاطرنشان کرد: برای ۲۰۰ واحد مسکونی که دام های آنها دچار آسیب شدند نیز از طریق مصوبه های دولت ، کمک های لازم را خواهیم داشت.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هرمزگان ابراز داشت: هم اکنون ستاد بازسازی در شهر فین راه‌اندازی شده و نیروها در منطقه حضور دارند و آواربرداری از منطقه گیشان غربی شروع شده است.

وی تصریح کرد : با توجه به زمان بر بودن تصویب و تخصیص اعتبارات مصوب دولتی، با دستور رییس بنیاد مسکن کشور، تصمیم بر آن شده که از محل اعتبارات حساب ۱۰۰، آهن آلات، سیمان، اسکلت فلزی و دیگر اقلام ساختمانی برای احداث واحدها تهیه شود که هم اکنون این کارها انجام و بارگیری این کالاها جهت ارسال به هرمزگان انجام شده و در کوتاهترین زمان ممکن عملیات بازسازی شروع می شود.