۴ فروند شناور در بندر شهید رجایی همزمان به آب اندازی شد

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: عملیات به آب اندازی و از آب گیری (داکینگ و آنداکینگ) همزمان چهار فروند شناورهای تجسس و ناجی ۳ و ۱۹، راهنمابر هادی ۲ و ۴، همزمان با دهه فجر انجام شد.

به گزارش تیلا نیوز، محمدرضا پور رجبی روز چهارشنبه به رسانه ها اعلام کرد: شناور تجسس و نجات ناجی ۳ بعد از اتمام تعمیرات اساسی به دست متخصصان داخلی از جمله بدنه زیر آبی، بهینه‌سازی سیستم رانش واتر جت و دریافت تاییدیه گواهینامه‌های ایمنی موسسه رده بندی، همزمان با این ایام خجسته به چرخه فعالیت بازگشت.

وی طول شناور ناجی ۳ را حدود ۲۰ متر با عرض چهار متر و آبخور حدود یک متر عنوان کرد و افزود: ماموریت اصلی این شناور تندرو نجات افراد مصدوم و سانحه دیده در دریا است.

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، طول شناور راهنمابر هادی ۲ حدود ۱۷ متر با ۴ متر و نیم عرض و آبخور یک متر و ۲۵ سانتیمتر اعلام و ماموریت آن را انتقال راهنما به کشتی های ورودی جهت حفظ پهلوگیری ایمن به اسکله ها برشمرد و خاطر نشان کرد: این شناور نیز پس از اتمام تعمیرات زیر آبی و اساسی و دریافت تاییدیه کارشناسان موسسه رده بندی به آب اندازی شد.

این مقام مسئول، (داکینگ) از آبگیری شناور راهنمابر هادی ۴ را از دیگر اقدامات صورت گرفته در دهه مبارک فجر عنوان کرد و گفت: انجام بازدیدهای زیر آبی و بررسی عملکرد سیستم رانش شناور اقداماتی است که بر روی این شناور انجام می گیرد.

پوررجبی درباره داکینگ شناور تجسس و نجات ناجی ۱۹ با ۲۰ متر طول، ۴ متر عرض و یک متر آبخور نیز گفت: همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر عملیات از آب گیری برای خزه تراشی و رنگ آمیزی بدنه زیر آبی شناور یاد شده نیز به جهت حفظ سرعت شناور در ایام تعطیلات پیش رو برای امداد رسانی سریع به شناورهای مضطر در دریا، آغاز شد.

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان انجام این اقدامات فنی در ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی را تنها بخش از توانمندی متخصصان بومی استان و اثبات باورمندی آنان در تعمیرگاه دریایی بندر شهید رجایی دانست.