اکبری، مدیرکل تامین اجتماعی استان هرمزگان:

۵۵ درصد هرمزگانی‌ها زیر چتر تأمین اجتماعی هستند

در حال حاضر ۹۸۳ هزار و ۶۵۷ نفر تحت پوشش تامین اجتماعی قرار دارند که ۵۵ درصد از جمعیت کل استان را در بر می گیرد.

مدیرکل تامین اجتماعی استان هرمزگان از تحت پوشش قرار گرفتن ۵۵ درصد جمعیت این استان زیر چتر امیدآفرین این سازمان بیمه گر خبر داد.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، عباس اکبری در گفت‌وگویی رسانه‌ای به مناسبت ۱۹ تا ۲۵ تیرماه به تشریح اقدامات تأمین اجتماعی در یک سال اخیر پرداخت.

🔹برگزیده‌ای از اظهارات مدیرکل تأمین اجتماعی هرمزگان در ادامه می‌آید:

** تا اردیبهشت ماه سال جاری، آمار ۸۸۸ هزار و ۴۴۵ نفر بیمه شده اصلی و تبعی در استان ثبت شده که مجموع بیمه شدگان به دلیل افزایش تعداد شاغلین، ۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.

** تعداد بیمه شدگان اصلی ۳۲۸ هزار نفر است. ۸۴ درصد از این جمعیت معادل ۲۷۴ هزار نفر مربوط به شاغلین مرد و ۱۶ درصد(بیش از ۵۳ هزار نفر) نیز مربوط به شاغلین زن است.

** تاکنون ۹۵ هزار و ۲۰۲ نفر مستمری بگیر از خدمات این سازمان بیمه‌گر بهره مند شده اند که ۵۶ هزار و ۲۱۹ نفر مستمری بگیر اصلی هستند..

** در حال حاضر ۹۸۳ هزار و ۶۵۷ نفر تحت پوشش تامین اجتماعی قرار دارند که ۵۵ درصد از جمعیت کل استان را در بر می گیرد.

** تعداد کارگاه های فعال تحت پوشش تامین اجتماعی در هرمزگان ۲۹ هزار و ۲۲۲ واحد است. ۷۲ درصد از این تعداد را کارگاه های دارای یک تا ۵ نفر بیمه شده را تشکیل می دهند و ۳ درصد( معادل ۹۷۲ واحد) شامل کارگاه های بزرگ با بیش از ۵۰ نفر بیمه شده هستند.

** همچنین با غیرحضوری شدن فرآیند تامین اعتبار دفترچه درمان بیش از ۴۱۶هزار بار مراجعه بیمه شدگان و‌ مستمری حذف شده و با اجرای طرح توقف صدور دفترچه درمان و اجرای هم زمان طرح نسخه الکترونیک بیش از ۴۰۰ هزار بار مراجعه کاهش یافته است. درخصوص فرآیندهای نیمه حضوری نیز شاهد کاهش ۷۵ هزار بار مراجعه در استان بوده ایم.