مدیرعامل آب و فاضلاب هرمزگان: آبرسانی به ۱۴روستای بشاگرد تا پایان امسال انجام می‌شود

مدیرعامل آب و فاضلاب هرمزگان گفت: تا پایان امسال ۱۴ روستای بشاگرد با جمعیت چهار هزار و ۳۷۰ نفر از نعمت آب شرب برخوردار خواهند شد.

به گزارش تیلا نیوز، عبدالحمید حمزه‌پور در حاشیه سفر مشترک با استاندار هرمزگان به این شهرستان اظهار داشت: اتصال روستاهای واقع در مسیر خط انتقال آب جگین-سردشت و سهران-گوهران به این منبع را باعث افزایش بهره‌مندی جمعیت بشاگرد از آب شرب پایدار خواهد شد.

وی در بررسی وضعیت آب بخش‌های مرکزی، گوهران، گافر و پارامون با بیان اینکه ۹۵ درصد جمعیت این شهرستان روستایی و بالاترین پراکندگی در هرمزگان را دارند، افزود: عمده روستاهای بشاگرد در مناطق صعب العبور واقع شده که به دلیل عدم زیرساخت مناسب از جمله راه، سرعت اجرای پروژه‌ها کاهش یافته و هزینه‌های بیشتری نیز برای اجرای طرح‌های آبرسانی نیاز است.

مدیرعامل آب و فاضلاب هرمزگان با اشاره به پیش‌بینی آبفا برای بهره‌مندی روستاهای بشاگرد از آب پایدار و توجه ویژه استاندار هرمزگان نسبت به افزایش بهره‌مندی مناطق محروم از آب پایدار تصریح کرد: سد جگین و سهران ۲ منبع پایدار آبی این شهرستان به شمار می‌روند که اتصال روستاهای مسیر به این خطوط نگرانی تامین آب عمده جمعیت بشاگرد را مرتفع می‌کند.

حمزه‌پور ادامه داد: در حال حاضر هشت روستا و یک شهر با جمعیتی بالغ بر ۶ هزار نفر از خط انتقال جگین به سردشت و ۱۳ روستا و یک شهر با جمعیتی افزون بر هشت هزار نفر از خط انتقال سد سهران به گوهران از نعمت آب شرب بهره‌مند شده‌اند که این دو منبع آبی پایدار(جگین و سهران) ظرفیت تامین آب شرب بیش از ۸۰ روستا و ۲ شهر سردشت و گوهران را دارد.

وی اضافه کرد: علاوه بر دو سد جگین و سهران، منابع تامین آب روستاهای بشاگرد از طریق ۳۷ دهنه چشمه و ۳۰ حلقه چاه تامین می‌شود که با اتصال به خط انتقال جگین -سردشت و سهران – گوهران ضمن پایداری باعث ارتقای کیفیت آب مورد نیاز آن‌ها خواهد شد.

مدیرعامل آب و فاضلاب هرمزگان در ادامه با اشاره به مصوبه سفر استاندار هرمزگان به این شهرستان از برنامه‌ریزی برای تحقق خواسته های مردمی خبر داد و گفت: با حمایت استاندار ۱۴ روستا با جمعیت چهار هزار و ۳۷۰ نفر تا پایان امسال با تکمیل عملیات اجرایی از نعمت آبشرب برخوردار خواهند شد.

حمزه پور خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته هشت پروژه از مجموع پروژه‌های یاد شده از محل اعتبارات استانی و ۶ پروژه از محل اعتبارات کارگروه رفع محرومیت مکران پیش بینی شده است.