مدیر اداره بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان: تردد تمامی شناورها در هرمزگان ۵ و ۶ مردادماه ممنوع است

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه و غرب هرمزگان گفت: با توجه به هشدارهای سطح قرمز سازمان هواشناسی و لزوم تعطیل کردن هر نوع فعالیت‌ دریایی در آب‌های این استان، تردد تمامی شناورهای صیادی، تفریحی و سنتی در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ممنوع است.

به گزارش تیلا نیوز، قاسم عسکری نسب، امروز (چهارم مرداد) در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: با توجه به هشدار جوی و دریایی سطح قرمز فعالیت تمامی دریانوردان و صیادان طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ممنوع است و در صورت حضور در لنگرگاه نسبت به انتقال شناور خود به حوضچه بنادر و یا موج‌شکن‌های مردمی اقدام کنند.

وی در ادامه در تشریح اقدامات بنادر و دریانوردی غرب استان در مواجهه با توفان موسمی هند، عنوان کرد: تاکنون چند جلسه با محوریت مدیریت بحران در مجموعه بندرلنگه و بنادر تابعه برگزار شده و نسبت به تردد قایق‌های صیادی، تفریحی و شخصی نیز اخطاریه منع صادر شده است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه و غرب هرمزگان ارسال دستورالعمل مقابله با توفان و سیلاب احتمالی به بنادر تابعه و مراکز حساس، اعلام تعلیق تمامی عملیات‌های تخلیه و بارگیری بنادر در روز چهارشنبه، رصد و پایش شناورهای در لنگر و تأکید بر آمادگی تجهیزات نجات و شناورهای sar با هدف امدادرسانی احتمالی به شناورهای مضطر را از دیگر اقدامات این اداره با هدف جلوگیری از بروز حوادث ناگوار برشمرد.

عسکری نسب با بیان اینکه فعالیت تمامی کلوپ‌ها و ورزش‌های آبی و ساحلی نیز طی این روزها تعلیق است، خاطرنشان کرد: تمامی اطلاعات مبنی بر فعالیت بنادر از برج کنترل بنادر استعلام و در صورت بروز هرگونه سوانح دریایی و یا درخواست کمک با سامانه ۲۴ ساعته ۱۵۵۰ تماس و یا از طریق کانال اضطرار دریایی ۱۶vhf ارتباط رادیویی انجام پذیرد.

به گزارش ایسنا، طبق اطلاعیه اداره‌کل هواشناسی استان هرمزگان، بارش سنگین سامانه مونسونی و احتمال وقوع سیلاب در هرمزگان سطح هشدار جوی در این استان از نارنجی که روز شنبه (اول مرداد ۱۴۰۱) صادر شده بود به قرمز تغییر یافت. این هشدار برای بعد از ظهر دوشنبه تا اواخر روز جمعه صادر شده که در این روزها بارش شدید باران همراه با رعد و برق و تگرگ، تندباد شدید همراه با گرد و خاک در ارتفاعات و سراسر هرمزگان پیش‌بینی شده است.