فرمانده کل انتظامی کشور: تقویت امکانات نیروی انتظامی هرمزگان در دستور کار است

فرمانده کل انتظامی کشور گفت: استان هرمزگان برای ما یک استان هدف است و به دنبال این هستیم که با تقویت امکانات، کمبودهای موجود را برطرف کنیم.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا، سردار احمدرضا رادان روز چهارشنبه در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی‌زاده نماینده ولی فقیه در هرمزگان، از مواضع حمایتی امام جمعه از مجموعه انتظامی و ایجاد هماهنگی بین اهل تشیع و تسنن در این استان به واسطه موقعیت استراتژیک و فرهنگی استان قدردانی کرد.

وی حوزه نظم و امنیت، گستردگی و تنوع مأموریت فراجا و اهمیت آن کم‌نظیر را کم‌نظیر دانست و ادامه داد: تقویت استان‌هایی از قبیل استان هرمزگان که دارای شرایط خاص هستند در اولویت ما قرار دارد و سهمیه ویژه برای جذب نیروهای بومی در استان اختصاص پیدا می‌کند.

فرمانده کل انتظامی کشور با بیان اینکه خادمان مردم در مجموعه فراجا هم قسم شده‌اند تا آسایش خود را فدای امنیت و آرامش آنها کنند، گفت: حوزه خلیج‌فارس و استان هرمزگان برایمان یک استان مهم و حیاتی است و در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنیم.

سردار رادان با بیان اینکه حفظ و ارتقاء شان پرسنل فراجا یکی از مأموریت‌هایی است که برای آن برنامه‌ریزی کرده‌ایم، به وضعیت دریابانی استان هرمزگان اشاره کرد و افزود: در این حوزه از لحاظ تامین امکانات هرمزگان بسیار چالش بوده و خوشبختانه توان دریابانی به خوبی ارتقا پیدا کرد و مقابله با قاچاق در دریا تسهیل پیدا کرده است.

این مقام عالی انتظامی کشور با تأکید بر گماردن افراد با بصیرت و با سواد در خط میدان، بیان کرد: مقابله قاطعانه با قاچاق، سارقان و ارتقا احساس امنیت در سطح جامعه، جمع‌آوری معتادان متجاهر از جمله ماموریت‌های مهمی است که مورد اهتمام قرار گرفته است.

سردار رادان تغییرات در بدنه فرماندهان نیروی انتظامی را با هدف پویایی سازمان بزرگ انتظامی کشور عنوان کرد و گفت: تغییر فرمانده انتظامی استان هرمزگان نیز در راستای همین خط مشی صورت گرفته است.

وی در پایان به موضوع معیشت کارکنان اشاره و خاطرنشان کرد: وضعیت جغرافیایی، شرایط خدمت در استان هرمزگان سخت کرده و تمام تلاش ما این خواهد بود در مسیر کاهش مشکلات کارکنان و افزایش معیشت آنان گام برداریم.

به گزارش ایرنا، به دنبال شهادت تعدادی از ماموران نیروی انتظامی استان هرمزگان در یکماهه اخیر، نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس در خطبه‌های نماز جمعه ۲۲ اردیبهشت ماه امسال بر مساله تقویت امکانات و تجهیزات مورد نیاز نیروهای فراجا و دریابانی تاکید کرده بود.