معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش هرمزگان خبر داد؛

توزیع کتاب‌های درسی سال تحصیلی در هرمزگان ادامه دارد

معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش هرمزگان گفت: توزیع کتاب‌های درسی سال تحصیلی ۱۴۰۰ -۱۴۰۱ در استان هرمزگان ادامه دارد.

به گزارش تیلا نیوز، غلامرضا سالاری میری صبح امروز در جمع خبرنگاران، افزود: ۹۰ درصد کتاب‌های درسی مقطع ابتدایی، ۸۵ درصد متوسطه اول و ۸۰ درصد متوسطه دوم توزیع شده است.

وی با اشاره به اینکه دانش آموزان با مراجعه به سایت irtextbook.ir یا irtextbook.com، می‌توانند کار ثبت و خرید کتاب‌های درسی را انجام دهند، تصریح کرد: ثبت سفارش و خرید اینترنتی کتاب‌های درسی پایه‌های اول، هفتم و دهم نیز از ششم تیرماه تا ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ است.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش هرمزگان با بیان اینکه قیمت کتب حدود ۲۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، عنوان کرد: قیمت کتاب برای پایه‌های تحصیلی ابتدایی ۴۲ هزار و ۵۰۰ تومان، هفتم تا نهم ۶۴ هزار و ۵۰۰ تومان، دهم تا دوازدهم در رشته ریاضی ۸۸ هزار و ۷۰۰ تومان و در رشته علوم تجربی ۸۴ هزار و ۲۰۰ تومان است.

سالاری با اشاره به اینکه مانند سنوات قبل، کتاب‌ها برای دانش آموزان مناطق محروم و کمتر برخوردار به‌صورت رایگان و یا نیم بها ارسال می‌شود، اضافه کرد: امکان ثبت‌نام با کد ملی و اطلاعات شناسنامه‌ای دانش‌آموز به فرض قبولی در همان پایه تحصیلی فعلی فراهم است و پرداخت‌ها نیز به‌صورت اینترنتی است.