وزیرآموزش و پرورش: لایحه رتبه‌بندی معلمان به محض تصویب، اجرا می‌شود

یکی از مهمترین برنامه های ما در وزارت آموزش و پرورش، پیاده سازی سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش است

وزیر آموزش و پرورش، گفت: به محض تصویب و ابلاغ لایحه رتبه‌بندی معلمان، برای اجرا هیات‌های ممیزی برای رتبه بندی معلمان تشکیل و آیین‌نامه اجرایی آن تدوین می‌شود.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از ایرنا، «یوسف نوری» روز سه‌شنبه در حاشیه نشست کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس در جمع خبرنگاران گفت: در نشست امروز مسائل، مشکلات و اولویت‌های آموزش و پرورش مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وزیر آموزش و پرورش افزود: یکی از مهمترین برنامه های ما در وزارت آموزش و پرورش، پیاده سازی سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش است و در میان معلم، مهمترین نقش محوری را در حوزه تعلیم و تربیت ایفا می‌کند که توجه به تربیت معلم به ویژه با تاکید بر دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی از برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش است.

نوری با بیان اینکه عدالت آموزشی یکی دیگر از محورهای اصلی در وزارت آموزش و پرورش است، عنوان کرد: این حوزه نیز با محوریت توجه به مناطق محروم، مرزی و حاشیه نشین با رویکرد اعزام نیرو به این مناطق در دستور کار آموزش و پرورش قرار دارد.

وی یادآور شد: یکی دیگر از موضوعات محوری در آموزش و پرورش توسعه زیرساخت‌های آموزشی و پرورشی و افزایش فضای آموزشی است که در این حوزه برنامه های ویژه ای برای ارتقای سرانه آموزشی داریم.

وزیر آموزش و پرورش درباره لایحه رتبه بندی معلمان خاطرنشان کرد: به محض تصویب و ابلاغ این لایحه برای اجرا، هیات‌های ممیزی برای رتبه بندی معلمان تشکیل و آیین نامه اجرایی آن تدوین خواهد شد.