ایران در سید ۳ جام جهانی قطر قرار گرفت/ تیم‌ملی با چه تیم‌هایی هم‌گروه نخواهد شد؟

تیم ملی فوتبال ایران در سید سوم جام جهانی ۲۰۲۲ قطر قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، با پایان تقریبی رقابت های انتخابی جام جهانی، سیدبندی تیم‌های حاضر در این دوره از رقابت ها نیز مشخص شد. بر این اساس تیم ملی فوتبال ایران همچون دوره قبل در سید ۳ قرار خواهد گرفت. قرعه کشی جام جهانی جمعه در دوحه برگزار می شود و تیم ملی ایران حریفان خود را خواهد شناخت.

* حضور در سید ۳ به چه معناست؟
قرار گرفتن تیم ملی فوتبال ایران در سید سه اتفاق خوبی محسوب می‌شود چرا که یک تیم از سید چهار که از نظر امتیازی در رده‌بندی فیفا پایین‌تر از ایران است در گروه ما قرار خواهد گرفت.

* با چه تیم‌هایی هم‌گروه نمی‌شویم
هم‌چنین با توجه به سیدبندی تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی، ایران قطعا با تیم‌هایی که در سید ۳ هستند هم‌گروه نخواهد شد. همین طور با دیگر تیم‌های آسیای نظیر قطر، عربستان، ژاپن و کره جنوبی نیز هم‌گروه نخواهیم شد. همچنین در صورت صعود استرالیا یا امارات به جام جهانی، این تیم در گروهی غیر از گروه ایران قرار خواهند گرفت. به این ترتیب تیم ملی ایران قطعا با تیم‌های سنگال، صربستان، لهستان، مراکش، تونس، کره‌جنوبی، ژاپن، قطر، عربستان و “امارات یا استرالیا” (در صورت صعود به جام جهانی) هم‌گروه نخواهد شد.

سیدبندی جام جهانی قطر از بین تیم های صعود کرده به شرح زیر است:
سید یک: قطر، برزیل، بلژیک، فرانسه، آرژانتین، انگلیس، اسپانیا، پرتغال

سید ۲: آلمان، هلند، دانمارک، سوئیس، اروگوئه، کرواسی، مکزیک*، آمریکا*

سید ۳: سنگال، ایران، ژاپن، صربستان، لهستان، کره جنوبی، مراکش، تونس

سید ۴: غنا، کلمبیا، عربستان، کامرون، کانادا، ۳ تیم صود کننده پلی‌آف

* صعود تیم‌های مکزیک و آمریکا هنوز روی کاغذ صورت نگرفته اما عملا باید این دو تیم را جزو تیم‌ها راه‌یافته به جام جهانی ۲۰۲۲ قلمداد کنیم.

نکته: در قرعه‌کشی جام جهانی تیم‌های قاره‌های مختلف یه جز اروپا با تیمی از قاره خود هم هم‌گروه نخواهند شد و از اروپا هم حداکثر دو تیم می‌توانند در یک گروه قرار بگیرند.