آموزش و پرورش هرمزگان : گواهی استراحت پزشکان مورد تأیید است

پس از طرح شبهاتی درباره گواهی استراحت صادر شده توسط پزشکان عمومی برای دانش آموزان دارای علائم کرونا، آموزش وپرورش هرمزگان ضمن توضیح در این باره، قابل قبول بودن این گواهی ها را تأیید کرد.

به گزارش تیلا نیوز، در این توضیح که نسخه ای از آن روز پنجشنبه برای ایرنا ارسال شد آمده است: با توجه به انتشار خبری به نقل از رئیس نظام پزشکی هرمزگان و درخواست وی جهت اصلاح بخشنامه ای با موضوع غیرقابل قبول بودن گواهی پزشکی توسط پزشکان عمومی برای دانش آموزان مبتلا به کرونا، به اطلاع می رساند؛ بخشنامه های ارسال شده به مدارس با مضمون دستورالعمل بازگشایی مدارس و آغاز آموزش حضوری ازچهاردهم فروردین ۱۴۰۱، عیناً مفاد دستورالعمل وزارتی بوده و هیچ گونه تغییری در جزییات آن صورت نگرفته است.

در این توضیح تصریح شده است:
بر اساس بند ۴ دستورالعمل وزارتی حضوری شدن مدارس، دانش آموزان مبتلا به کرونا یا دارای علائم ابتلا به این ویروس یا داشتن بیماری زمینه ای با تایید پزشک و رضایت والدین می توانند از بستر شاد آموزش‌های لازم را دنبال کنند که در این بند فقط از واژه پزشک استفاده شده است و تفکیکی بین پزشکان عمومی ومتخصص دیده نمی شود.

بدیهی است اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان همواره قدردان تلاش مدافعان سلامت و جامعه شریف پزشکی است و بر توسعه همکاری های دو جانبه در راستای ارتقاء سلامت دانش آموزان و فرهنگیان تأکید دارد.