حقوق تمامی جانبازان زیر۲۵ درصد در هرمزگان برقرار شد

مدیرکل بنیاد شهید هرمزگان گفت: برای اولین بار حقوق تمامی جانبازان زیر 25 درصد در هرمزگان برقرار شده است.

به گزارش تیلا نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، عطا ناوکی امروز در یک گفت‌وگوی رسانه‌ای اظهار داشت: حقوق تمامی جانبازان زیر۲۵ درصد برای اولین بار در هرمزگان برقرارشده است و این مشکل این عزیزان مرتفع شده است.

وی افزود: با افزایش ۴۰ درصدی قبولی آزمون استخدامی فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران به رشد خوبی در حوزه اشتغال فرزندان ایثارگران دست پیدا کرده‌ایم.

مدیرکل بنیاد شهید هرمزگان با بیان این که هرمزگان تنها استان کشور بود که کلاس های تقویتی و بنیه علمی در خصوص آزمون استخدام مانند تست زنی، نحوه عدم استرس در آزمون و آشنایی با نحوه مصاحبه برگزار کرد، گفت: یکی از دلایل مهم افزایش رشد قبولی فرزندان تحت‌ پوشش در آزمون استخدامی، حضور در کلاس های تقویتی بود.

ناوکی در ادامه به تشکیل کارگروه اشتغال در بنیاد شهید اشاره کرد و اظهار داشت: با تشکیل هدفمند گارگروه اشتغال در بنیاد شهید، اطلاعات و آمار بیکاران و شاغلین این حوزه بروزرسانی شد و در کنار این موضوع شناسایی استعدادهای بیکاران نیز ارزیابی و جمع آوری شد که چه تعداد می توانند در حوزه استخدام و آزمون استخدامی شرکت کنند و چه تعداد می توانند از طریق تسهیلات و وام‌های یارانه‌ای مشغول به کار شوند.

وی خاطرنشان کرد: در سهمیه ۲۵ درصد آزمون فراگیر دستگاه‌ها ی اجرایی، ۱۷۶ نفر در استان پذیرفته شدند و همچنین در آزمون استخدامی ویژه فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصدی هم که در رقابتی که بین خودشان برگزار شد از ۸۶ نفر شرکت کننده ۷۶ نفر قبول شدند.

پرداخت دیون بنیاد به دانشگاه آزاد از دیگر اقدامات صورت گرفته در یک ساله اخیر از سوی بنیاد شهید هرمزگان اعلام شد.