نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان: افزایش بیش از حد زاغه نشینی و حاشیه نشینی در بندرعباس نگران کننده است

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان گفت: یکی از مشکلات عدیده بندرعباس افزایش بیش از حد زاغه نشینان و حاشیه نشینان شهری است، اگر مدیریت درستی صورت گیرد و در مناطق و شهرهای محروم ایجاد اشتغال شود قطعا این میزان مهاجرت کاهش خواهد یافت.

به گزارش تیلا نیوز، حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده صبح امروز (۲۵ آذرماه) در دیدار با معتمدین بخش فین اظهار کرد: نهضت مطالبه‌گری و درخواست مردم از مسئولین باید تبدیل به یک رویه جاری در سطح استان شود.

وی با اشاره به اینکه مردم باید بتوانند مشکلات خود را با مسئولان استان به راحتی منتقل کنند افزود: بیان مشکلات و طرح دغدغه‌ها سبب می‌شود مردم خود را به نظام نزدیک‌تر ببینند و مسئولان هم بایستی شرایطی مهیا کنند که مشکلات کاهش یابد.

امام جمعه بندرعباس گفت: نهضت مطالبه گری اگر در استان به وجود بیاید هم به مردم و هم به مسئولان استان کمک می‌کند تا برنامه ریزی مناسبی برای حل مشکلات صورت گیرد، در روز دانشجو ما هم با همین تفکر تریبون آزاد در صحن مسجد جامع برگزار کردیم تا دیدار چهره به چهره داشته باشیم و دانشجویان نگرانی‌های خود را مطرح کنند.

وی تصریح کرد: بخش فین یکی از مناطق با ظرفیت و در عین حال دارای نیروی انسانی مستعد و تحصیل کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان اظهار کرد: بخش فین دارای ظرفیت‌های خوب اعم از کشاورزی ، دامداری و… برای ساکنین خود را دارد اما مسئولین ما باید توجه کنند که یکی از علت های مهاجرت افراد از روستا به شهر نبود شغل است و با ایجاد شغل هایی متناسب با شرایط محیطی می‌شود جلوی این مهاجرت ها را گرفت.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده اضافه کرد: یکی از مشکلات عدیده بندرعباس افزایش بیش از حد زاغه نشینان و حاشیه نشینان شهری است، اگر مدیریت درستی صورت گیرد و در مناطق و شهرهای محروم ایجاد اشتغال شود قطعا این میزان مهاجرت کاهش خواهد یافت.

وی با تاکید بر اینکه معادن زیادی در منطقه فین وجود دارد، عنوان کرد: بعضی از معادن بخش فین به نام افرادی است که هیچ اقدامی برای توسعه و آبادانی این بخش نمی‌کنند، یکی از مطالبات مهم بنده این است که افرادی که متولی معادن در این مناطق هستند و عمل سودمندی انجام نمی‌دهند مسئولیتشان را باید خلع کنند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان در پایان خاطرنشان کرد: خیلی از مناطق محروم هرمزگان دارای معادن ارزشمندی هستند که مورد بی توجهی و بی مهری متولیان ذیربط قرار گرفته‌اند و امیدواریم که با رسیدگی مسئولان معادن این مناطق محروم فعال و افراد فاقد صلاحیت خلع ید شوند.